Reklama

Rozwój dziecka jest w bardzo dużym stopniu stymulowany przez otoczenie. Dlatego tak ważne jest, by zabawki, którymi dziecko się bawi zachęcały do trenowania motoryki, rozwijały zmysły, uczyły nowych ruchów, umiejętności, ale także zasad zdrowej rywalizacji, umiejętności wygrywania/przegrywania i współpracy. Każda z zabawek z serii Chicco Fit&Fun wspiera w różnym stopniu następujące umiejętności: motorykę, koordynację, równowagę i precyzję. 

Interaktywna, grająca bramka

Interaktywna bramka do piłki nożnej, wspomaga motorykę, rozwija koordynację i precyzję. Gdy dziecko strzeli gola, w bramce uruchamiają się kolorowe światełka i dźwięki – sygnalizują udany strzał. Zabawka ma 3 moduły gry: rzuty karne, dogrywka i atak, w które można grać samemu bądź z przyjaciółmi, 5 poziomów trudności i aż 25 melodii i efektów dźwiękowych. Piłka, dołączona do bramki, zrobiona jest z miękkiego materiału, aby łatwo i bezpiecznie można było nią grać również w domu. Kolorowe kostki z cyframi umieszczone na panelu bramki pomagają liczyć punkty w meczu, a dziecko uczy się rozpoznawać kolory i liczby.

Zawody Wędkarskie

Zestaw Wędkarski składa się z wędki i 4 kolorowych rybek oraz wysepki, na której dziecko stoi podczas zabawy. Gdy rybki zostaną schwytane, na wędce aktywują się kolorowe światła i efekty dźwiękowe – sygnalizują udany połów. Zabawka oferuje 2 moduły gry, aby wspierać rozwój umiejętności rozpoznawania kształtów i kolorów oraz 25 różnych melodii i efektów dźwiękowych. Wysepka jest skonstruowana tak, aby dodatkowo wspomagać umiejętność trzymania równowagi. Gra rozwija również zmysł precyzji, niezbędny, aby wygrać zawody.

Mini Golf

Golf pozwala doskonalić precyzję poprzez 2 rodzaje zabawy: trening gry w golfa i trafianie do celu. Trening gry w golfa: uderz w piłeczkę, aby wpadła do dołka. Trafianie do celu: kiedy podświetli się strzałka, wyceluj piłkę w kierunku celu - Kreta. Kij golfowy dostosowany jest do wzrostu dziecka. W zestawie: dołek ze zdejmowalną chorągiewką, elektronika: światła, dźwięki, Pani i Pan Kret - ruchome cele, 2 panele zliczające wyniki, 2 piłeczki golfowe w różnych kolorach. Zabawka sygnalizuje udany strzał - kiedy piłeczka trafia do dołka, włączają się fanfary.

Kolorowe Kręgle

Kolorowe Kręgle z motywami małpek, zbudowane z dwóch niezależnych „kubków” złączonych ze sobą. Każdy kręgiel może być rozpołowiony, a poszczególne połówki można użyć do zrobienia piramidy. 
Taka zabawa stymuluje dziecięcą kreatywność. Kręgle są numerowane, co zachęca dziecko do nauki liczenia do 6. Kula do strącania kręgli zrobiona jest z miękkiego materiału, aby można jej było bezpiecznie używać także w domu. Kolorowe Kręgle stymulują koordynację ruchów rączek i wzroku oraz poprawiają precyzję ruchów.

Jungle Rugby

www.chiccopolska.pl

Posiada 3 opcje zabawy: mecz, budowanie wieży i tor przeszkód. Dzięki sensorom ruchu, które są umieszczone w zabawce, aktywują się światełka i dźwięki. Zabawka wyposażona jest w manualną tablicę wyników, do zliczania punktów, a tym samym nauki liczenia i kolorów.