Reklama

BB-8 to jeden z bohaterów filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy. Razem z opaską Force Band tworzy niepowtarzalny zestaw, który daje Tobie i Twojemu dziecku wiele możliwości zabawy, ale i nauki. 
Dzięki dwóm aplikacjom (dostępnych na iOS oraz Android) rodem z Gwiezdnych Wojen: Sphero BB-8 oraz Force Band możemy przenieść się do odległej Galaktyki i przemierzać ją razem z Ruchem Oporu oraz BB-8. 
Aplikacja Sphero BB-8 nie tylko pozwala nam sterować BB-8, ale również umożliwia nagrywanie i odtwarzanie holograficznych wiadomości oraz patrolować teren, tak aby nikt z Ciemnej Strony Mocy się nie przedarł.
Force Band jeszcze bardziej rozszerza możliwości BB-8. Teraz, aby sterować droidem nie potrzebujesz już telefonu ani tabletu - opaska daje Ci Moc, dzięki której BB-8 będzie wykonywać Twoje polecenia (zgodnie z gestami jakie wykonasz). To nie wszystko - Force Band wyczuwa Moc, która znajduje się dookoła. Dzięki temu możemy znajdywać holokrony (artefakty przeznaczone do przechowywania wiadomości), w których ukryte są informacje dotyczące postaci i miejsc z całej sagi Gwiezdnych Wojen. W niektórych holokronach ukryte są elementy uzbrojenia, które możesz później wykorzystywać w trybie Force Band "Trening technik walki".
Jeśli uważasz, że BB-8 & Force Band to zwykła zabawka, która niczego nie nauczy, to jesteś w błędzie. BB-8 jest kompatybilny z aplikacją Sphero do nauki programowania Lightning Lab. Dzięki temu Twoje dziecko może nauczyć się programowania równocześnie bawiąc się swoją ulubioną zabawką. Aplikacja ma trzy poziomy trudności, które można dostosować do wieku i umiejętności dziecka.
Pierwszy poziom polega na tym, że rysujemy na ekranie drogę, po której w rzeczywistości będzie się poruszał BB-8. Możemy dowolnie zmieniać kolory oraz prędkość z którą będzie się poruszał. Pomocna będzie skala, dzięki której wiemy dokładnie jak daleko pojedzie droid. Dzięki temu trybowi najmłodsze dzieci nauczą się szacowania odległości oraz poznają pojęcie skali. 
Drugi poziom to programowanie przy pomocy bloczków funkcyjnych. Najprostszy z nich „Roll” to polecenie jedź. Nie może być jednak zbyt łatwo – nie możemy wydać polecenia, aby BB-8 przejechał odpowiednią drogę. Musimy podać czas oraz prędkość, dzięki czemu poznajemy podstawową zależność fizyczną, którą dzieci wykorzystują nie tylko na zajęciach z fizyki, ale również na matematyce. Co istotne – nie musimy znać żadnych wzorów – wszystko jest intuicyjne. Kolejną informacją w poleceniu „roll”, którą musimy podać jest kierunek, w którym ma się poruszać BB-8. Tutaj dzieci zapoznają się z kątami – przy czym nie muszą wiedzieć czym one są, kierunek wskazują przy pomocy strzałki. Wszystkich funkcji nie sposób opisać, gdyż jest ich dziesiątki, od zmiany kolorów i wydawania dźwięków po funkcje zapętlania i „jeżeli”. Możemy zaprogramować wszystko co tylko chcemy, ogranicza nas jedynie wyobraźnia. 
Ostatni poziom to tradycyjne programowanie przy pomocy komend. Przeznaczone dla osób bardziej zaawansowanych.
BB-8 jest wodoodporny i wodoszczelny, możemy więc nim pływać po wodzie. Ładuje się indukcyjnie (2,5 godziny ładowania na 1,5 godziny zabawy). Łączy się ze smartfonem, tabletem i Force Band przy pomocy technologii Bluetooth, tak więc ich zasięg to około 30 metrów.

http://www.icorner.pl/produkty/bb-8-sphero-opaska-force-band-edycja-kolekcjonerska/