Reklama

LittleBits - łatwe w użyciu klocki elektroniczne to nic innego jak Bity/moduły, które można szybko i sprawnie połączyć ze sobą dzięki magnesom. Powstają w ten sposób niesamowite instalacje, które pozwalają kształtować umiejętności techniczne. Dostępne zestawy dają wiele możliwości, dzięki którym łatwiej zrealizować program nauczania i przeprowadzić zajęcia w bardziej atrakcyjny sposób. Wśród dostępnych zestawów jest taki, który pomaga zrozumieć czym jest fala dźwiękowa i w jaki sposób używając Bitów takich jak oscylator można na nią wpływać.

Używając littleBits™ można zbudować lampę czy łazika albo zgłębić tajniki programowania przy wykorzystaniu środowiska programistycznego Arduino® IDE. Ułatwieniem jest bardzo czytelny podział kolorystyczny i opis, który pomaga rozpoznać właściwe funkcje danego Bita, a także dołączona do każdego zestawu książeczka prezentująca możliwości oraz przykłady lekcji do zrealizowania.

W pudełkach zawarte są najróżniejsze moduły - wśród nich znajdziemy elementy takie jak czujniki, silniki, potencjometry, diody czy też układy logiczne. Wszystkich elementów jest około 60, a ich biblioteka stale się powiększa.

Rule Your Room to zestaw klocków, dzięki którym dziecko nauczy się podstaw elektroniki tworząc zabawne wynalazki. Przygotowane scenariusze pozwalają na zbudowanie ciekawych konstrukcji takich jak ruchome obrazki, system alarmowy do skarbonki, sejfy czy też joystick do sterowania postaciami w grach z marchewek.

http://www.multimediawszkole.pl/