Reklama

Sphero to producent zdalnie sterowanych zabawek uwielbianych zarówno przez dzieci, jak i dorosłych na całym świecie. Dzięki połączeniu technologii z robotyką, Sphero SPRK uczy i inspiruje całe pokolenia.

Dzieci mają do dyspozycji szereg funkcji, zdarzeń, efektów wraz z intuicyjnym, graficznym środowiskiem obiektowego programowania, które dostarcza bezpłatna aplikacja SPRK dostępna dla systemów iOS oraz Android.

Układając kolejne zdarzenia jakie może wykonać Sphero SPRK w sposób wizualny tworzymy program, którego kolejne linie kodu tworzy sama aplikacja SPRK umożliwiając jego podgląd na oddzielnej, dedykowanej zakładce w aplikacji. Każdemu ze zdarzeń możemy dopisać konkretne wartości (np. kolor świecenia diod, szybkość ruchu kulki, jego kierunek itp.), a co najważniejsze, na każdym etapie programowania można sprawdzić jaki będzie efekt końcowy, w jaki sposób tworzony program wpływa na poszczególne elementy z jakich zbudowany jest Sphero.

Sphero SPRK z jednej strony uczy systematyki i metodologii programowania, z drugiej zaś stanowi świetną zabawę.

Dostępnych jest szereg gotowych programów oraz przykładów wykorzystania Sphero SPRK w edukacji, a nawet kilkanaście przykładowych scenariuszy lekcji. 

więcej na: pcoutlet.pl