Reklama

"Nie śmiej się WERSJA FAMILIJNA" to towarzyska gra planszowa, w której co chwila wybuchają salwy śmiechu. Gra polega na zgadywaniu haseł, które należy pokazywać lub przekazywać w różny sposób. Spośród 660 haseł możesz wylosować takie jak-zawodnik sumo, waleczny rycerz, kura znosząca jajko. Jak je pokażesz? Wszystkie chwyty dozwolone, możesz używać gestykulacji, śpiewać, tańczyć, podskakiwać, wydawać różne dźwięki i wspomagać się rekwizytami.

Celem gry jest najpóźniejsze dotarcie do ostatniego końcowego pola z UŚMIECHEM . Każdy gracz, który dał się rozśmieszyć podczas gry, przesuwa się o jedno pole po planszy bliżej pola z UŚMIECHEM.  Czy zdołasz się nie roześmiać jako pierwszy? Wygrywa osoba, która najmniej razy dała się rozśmieszyć i jako ostatnia dotarła do ostatniego pola planszy.

Osoba która ma najgłośniejszy śmiech losuje zawodnika, który rozpocznie pokazywanie haseł. W tym celu kręci strzałką tarczy dołączonej do gry. Tą czynność można wykonać również za pomocą pobrania bezpłatnej aplikacji na swój telefon.

 Kostką losujemy hasło, które będziemy pokazywać. Ścianki na kostce są w czterech kolorach na dwóch kolejnych jest przedstawiony NOS albo UŚMIECH. Wyrzucenie kostką NOS-a oznacza ze prezentujemy wybrane hasło z założonym Nosem Klauna, a ścianka Uśmiech oznacza, że gracz ma wybór jakie hasło chce pokazywać.

 Rozpoczynając  prezentowanie wylosowanego hasła gracz uruchamia czas-obracając klepsydrę lub uruchamiając  tryb odliczania czasu w aplikacji.  Tura kończy się gdy chodź jeden gracz rozśmieje się lub skończy się czas.

Jeżeli graczowi prezentującemu hasło, udało się kogoś rozśmieszyć jego pionek zostaje na miejscu jeśli niestety nikt się nie roześmiał gracz przesuwa swój pionek o jedno pole zmierzając do pola z UŚMIECHEM, a jeśli reprezentował hasło z nosem klauna przesuwa się o 2 pola.

Gra kończy się w momencie, gdy pierwszy z graczy dotrze do pola z UŚMIECHEM.

Gra posiada aż 660 haseł, dzięki czemu nigdy się nie nudzi i można w nią grać wielokrotnie. Gra rozwija wyobraźnie, dystans do siebie, zdolności aktorskie oraz zdolności autoprezentacji. Ma naprawdę wspaniały aspekt integracyjny, ponieważ poprzez wygłupy znikają wszystkie bariery, a ten z kim się razem śmiejemy staje się nam bliższy

 

Nie śmiej się Junior       

 

           

 

Ta wersja gry dostosowana jest również dla dzieci nie posiadających jeszcze umiejętności czytania. Jedno z haseł na karcie przedstawione jest w formie graficznej tak, żeby maluchy wiedziały co mają pokazać na podstawie ilustracji.

Poziom trudności haseł dostosowany jest do wieku graczy. Wiele z nich zaczerpniętych zostało z dziecięcego świata-pojawiają się postacie zwierzęce oraz bajkowe.

 

Nie śmiej się-wersja podstawowa

 

                                             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jest nieco mniej bogatszą wersją niż standardowa, gdyż ma  440 haseł a nie 660, za to jest znacznie korzystniejsza cenowo i każda rodzina będzie mógła sobie na nią pozwolić.


Wszystkie  gry są dostępne także w wersji mini, dzięki czemu łatwo je wszędzie zabrać ze sobą-do szkoły, na spacer,  do podróży czy do znajomych.

więcej o grze:   http://niesmiejsie.alexander.com.pl/

https://www.facebook.com/Alexandergryizabawki

https://www.youtube.com/watch?v=Y8UQo9TXMPU