Reklama

Oto wspaniała rozrywka dla całej rodziny, bez względu na wiek! Na planszy przedstawiona jest dróżka do grilla. Kto pierwszy dojdzie do niego ten przegrywa, gdyż się upiekł. Gra polega na odpowiadaniu  na zadane pytania, które znajdują się na kartach, pod presją czasu. Kręcący się bączek wyznacza nam czas, w którym udzielamy odpowiedzi. Gracze przekazują sobie kolejno Ziemniaka zgodnie z ruchem wskazówek zegara i udzielają odpowiedzi na to samo pytanie aż do końca rundy. Odpowiedzi, jakich udzielają, nie mogą się powtarzać.

 Runda trwa tak długo, aż nastąpi zatrzymanie kręcącego się bączka. Bączka może nam zastąpić bezpłatna aplikacja, którą pobieramy na swój telefon.

 Osoba, która będzie w tym momencie w posiadaniu Ziemniaka , właśnie się sparzyła. Musi przesunąć swój pionek o jedno pole bliżej grilla.

Na jedno pytanie odpowiada się  i przekazuje pluszowego Ziemniaka tak długo, aż skończy się czas.

Gra posiada az 660 haseł, dzięki tak dużej ilości, nie nudzi się szybko i można w nią grać naprawdę wiele razy. Pozwala doskonalić refleks oraz szybkość kojarzenia pod presją czasu

 

Dla mniejszych dzieci świetnie sprawdzi się gra Gorący Ziemniak Junior. Przystosowana została  dla dzieci 4+, gdyż znajdują się na niej łatwiejsze pytania. Więcej z nich zaczerpniętych jest z dziecięcego świata i dotyczy np. postaci z bajek lub zwierząt.

 

                             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejną wersją gdy jest fioletowa- wersja podstawowa. Nie jest tak bogato wyposażona jest wersja familijna, ale za to ma fantastyczną cenę, dzięki czemu każda rodzina będzie mogła sobie pozwolić na grę Gorący Ziemniak w domu.

 

                   

 

 

 

 

Istnieją także wersje gry mini. Te kompaktowe wydania doskonale sprawdzą się w trakcie podróży, na spacerze, na wycieczce, w  parku,  w pociągu czy też w poczekalni u lekarza.

 

 

 

 

 

https://www.facebook.com/Alexandergryizabawki

https://www.youtube.com/watch?v=tHwacL3H3-E