Reklama

Jest coraz cieplej i zaczynają się wycieczki do lasów, parków. Niestety nie tylko tam musimy uważać na wszechobecne kleszcze. A jak się przed nimi bronić? Na uniwersytecie Camerino we Włoszech odkryto, że ultradźwięków o odpowiedniej częstotliwości blokuje narząd Hallera u kleszczy, który pełni funkcję narządu węchu i również na zmiany wilgotności i temperatury. Odpowiada on za namierzanie ofiary, w sytuacji gdy zostaje zablokowany, kleszcz nie jest w stanie znaleźć i zainfekować żywiciela.

TickLess to rewolucyjne urządzenie, które wykorzystuje to odkrycie i emituje ultradźwiękowe impulsy o częstotliwości 40kHz. Blokują one narząd Hallera u kleszczy, dzięki czemu skutecznie zabezpieczają przed kleszczami zarówno dzieci, jak i dorosłych.  Jest to bardzo ważne, bo jak wiemy skutkami ukąszeń mogą być takie choroby jak: borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu, tularmia, bartonella.

TickLess produkowany jest we Włoszech, jest całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt domowych oraz posiada certyfikat TUV.

TickLess dostępny jest w kilku wariantach:

  • dla dzieci (TickLess Baby),
  • dla dorosłych (TickLess Hunter i TickLess Human),
  • dla zwierząt domowych (TickLess Pet).

Badania potwierdzające skuteczność dostępne na stronie tick-less.pl

Gdzie kupić

AktywnyUrwis.pl od: 99