Reklama
  • Kto to jest pierwsza dama?
  • Hmm... proste pytanie, więc wydawać by się mogło, że i odpowiedź nie powinna zaskoczyć, a jednak... 
  • Ale dama nie zawsze jest pierwsza. Bo jak się spóźni, to przecież jest druga... – Kalina, lat 6
  • A skąd się biorą radni?
  • No to chyba z ciąży? Najpierw normalnie: normalny dom, mama, tata, pies, a on radny – Ola, lat 6

Emitowana przez ostatni rok na falach radiowej Trójki audycja „Politycy w piaskownicy” to cykl rozmów z dziećmi dziennikarki Katarzyny Stoparczyk. Rozmowy cieszyły się ogromną popularnością wśród słuchaczy i to właśnie oni byli pomysłodawcami wydania książki  z zapisem najlepszych odcinków audycji.

Po sukcesie audycji pt. „Dzieci wiedzą lepiej” czas na „Polityków w piaskownicy”.

Uroczych urwisów, którzy poprzez swój świeży, niesztampowy, dziecięcy sposób myślenia, wywracają świat naszych dorosłych pojęć, do góry nogami! Zaskakują, grają nam na nosie i bawią do łez. Robią z nami co chcą i trudno się za to na nich obrazić.

„Dzieci są mądre. Potrafią być tu i teraz. Jak mistrzowie zen, jak tybetańscy mnisi. Jeśli je czymś zainteresujesz, natychmiast oddadzą ci całą swoją uwagę. Jestem szczęściarą, bo uznały mnie za swoją. Gdyby ktoś wystrzelił mnie w kosmos, to za nimi tęskniłabym najbardziej”.
Katarzyna Stoparczyk

„Myślę, że gdyby za najważniejsze sznurki w państwie pociągali rozmówcy Kasi Stoparczyk, nasze życie polityczne byłoby o wiele ciekawsze. Z pewnością także – lepsze. Marząc, poczytajmy. Oto jedyne znośne spojrzenie na politykę i polityków”.
Michał Nogaś

„Uwielbiam dzieci. Za ich entuzjazm i prawdomówność. Za słowotwórczość. Są niezwykle kreatywne, spontaniczne, bezpośrednie. Chyba do chwili, kiedy zaczynają się wstydzić. Trzeba  z tego korzystać! Kasia robi to świetnie… Uczmy się od nich radości życia. Tak szybko dorastają”.
Marek Niedźwiecki

Książka „Politycy w piaskownicy" pod redakcję Katarzyny Stoparczyk. Są to wypowiedzi dzieci na temat polityków, które już miały swoją emisję na antenie Trójki. Audycja ma już wielu wielu fanów:

„Politycy w piaskownicy"
Tekst: Katarzyna Stoparczyk i dzieci
Ilustracje: Robert Romanowicz
Wydawnictwo TASHKA

Gdzie kupić

sklep.polskieradio od: 30
swiatksiazki.pl od: 43