Reklama

Tsum Tsum

Disney, który kojarzy nam się głównie z Myszką Mickey i jej przyjaciółmi, rozpoczął współpracę z twórcami japońskiego komunikatora Line.

Owocem jej była światowa premiera bezpłatnej gry  (przeznaczonej dla urządzeń mobilnych) – Disney Tsum Tsum.

A co to takiego te Tsum Tsumy?

Tsum Tsum  czyli „stos”- to pluszowe odpowiedniki postaci znanych z kreskówek i animacji Disneya jak Pluto, Kubuś Puchatek Myszka Mickey , z którymi kojarzy  się nasze dzieciństwo. Na pierwszy rzut oka wyglądają niemal identycznie, jednak można je porównać do „dzieci” naszych ulubionych bohaterów.

A na czym polega gra?

 

 

 

Na początku zostaje krótko przedstawiona fabuła gry : Znajdujemy się w sklepie  Disneya, który za chwilę ma się otworzyć, ale pluszaki nie zdążyły jeszcze wrócić na półki po całonocnych zabawach,  jednak są zbyt małe, by zrobić to samodzielnie i właśnie my musimy im pomóc. Następnie z pudła wyłania się nasz bohater – dobierany losowo oraz informacja, że w trakcie gry zbierać będziemy paczki z innymi postaciami, by móc je wymieniać.

Kolejny krok to obrazkowa instrukcja, która mówi, że Tsumy należy łączyć ze sobą w liniach, a jeśli uda nam się połączyć siedem, dostajemy tęczową bańkę, która wybuchając usuwa dodatkowe figury (istnieją 4 rodzaje „baniek”, a każda zapewnia inny bonus, np.: podwójne punkty czy dodatkowe monety )

Czas gry to 60 sekund. Monety, które dostajemy za łączenie postaci, można wymienić na bonusy, które wzbogacą grę. Po każdym poziomie gracz na możliwość wejścia do sklepiku, gdzie znajdują się Tsumy, jakie zdołał już uzbierać, a jeśli nie ma żadnego, może kupić pudełko z innym bohaterem.

Będąc użytkownikiem LIne, dostaje się przywilej pełnoprawnego korzystania z aplikacji, jeśli nie wówczas możemy jedynie uczestniczyć w zabawie jako Gość , bez możliwości zapisania gry.

Wkrótce do sklepów mają również trafić pluszowe zabawki – podobizny bohaterów gry. Początkowo produkty będą dostępne jedynie w Stanach Zjednoczonych. Będą występowały one w trzech rozmiarach, małe , średnie i duże, które można np. wykorzystać jako siedzisko dla dziecka.

 

 

 

 –„ Mamy nadzieję, że japoński pomysł zdobędzie popularność na całym świecie. Może tak się stać choćby dzięki temu, że jest połączeniem rzeczywistości wirtualnej i prawdziwych zabawek „– powiedział przedstawiciel The Walt Disney Company Paul Candland.

Niewykluczone, że w przyszłości w Disney Tsum Tsum pojawią się również Marvel Tsums i Star Wars Tsums.

Aplikacja i pluszaki znane są już od kilku lat mieszkańcom Kraju Kwitnącej Wiśni. I jak wynika z danych  udostępnionych przez Line, gra została pobrana już ponad 14 mln razy i jest obecnie jedną z najpopularniejszych w Japonii.

Dostępne warianty językowe to angielski, hiszpański oraz trzy języki azjatyckie.

Aplikacja dostępna za darmo na platformy Android oraz iOS.