Reklama

Lalka Lammily, jeszcze zanim weszła na rynek, zrobiła międzynarodową karierę. Lammily stała się sensacją 2014 roku już jako projekt 3D, dziś podbija serca dziewczynek i ich mam na całym świecie, również w Polsce.

Lalka Lammily ma prawdziwe proporcje ciała przeciętnej dziewiętnastolatki. W przeciwieństwie do kochających róż nierealnych blondynek, jest niższa, szersza w biodrach i o mniejszym biuście, nosi sportowe buty i wygodne ubrania. Lammily wygląda normalnie. Jest taka, jaka powinna być lalka - przyjaciółka dziewczynek.

Lammily stworzył artysta Nickolay Lamm jako odpowiedź na potrzeby rodziców, którzy zadawali sobie pytanie gdzie można kupić „normalną” lalkę. „Stworzyłem naturalną Barbie ponieważ chciałem pokazać, że zwykłe jest piękne” - mówi Lamm. „Jeżeli lalka o naturalnych proporcjach jest bardzo ładną lalką, a Barbie może negatywnie wpływać na dziewczynki, dlaczego nie zrobić takiej zwykłej lalki?”

Początkowo lalki Lammily były artystycznym projektem, ideą, która zachwyciła świat. Lammily podbiła światowe media, w Polsce pisały o niej między innymi „Elle” i „Cosmopolitan”. Okazało się, że lalka o wyglądzie prawdziwej dziewczyny przywraca wiarę w naturalność i stawia granicę kultowi ciała. Nickolay Lamm postanowił, że powinna być ona dostępna dla każdej dziewczynki. Aby sfinansować produkcję lalki Lammily, zwrócił się o wsparcie do internautów. W ciągu jednego dnia zebrał 100 000 dolarów! Po miesiącu miał już ponad 500 000 dolarów. Na Boże Narodzenie w 2014 roku, wszyscy którzy wsparli jego projekt otrzymali nową lalkę Lammily.

Lalka Lammily z szerokimi biodrami, zaokrągloną pupą i bez mocnego makijażu, uczy dzieci, że to nie wygląd nas definiuje. Najważniejsze nie jest to jak wyglądamy, tylko jacy jesteśmy. Od maja 2015 roku, lalka Lammily jest dostępna na polskim rynku, w cenie zbliżonej do Barbie.

Lalka Lammily