Reklama

Umieść wszystkie elementy układanki 3D na planszy w taki sposób, aby uzyskać płaski obraz 2D. W grze znajduje się 100 zadań, które są oparte na tych samych zasadach, jednak ze wzrastającym stopniem trudności. Jest to rodzaj łamigłówki abstrakcyjnej, gdzie w dużej mierze opiera się ona na rozwijaniu wyobraźni przestrzennej.

Wszystkich zadań jest 120 i są podzielone na stopnie trudności: starter, junior, expert, master i wizard.

Poziom starter dla dzieci.. Liczba puzzli jakią trzeba dopasować na tym poziomie waha się od 2 do 4. Na każdym kolejnym poziomie zwiększa się liczba puzzli do ułożenia.

Na poziomie wizard trzeba dopasować już 7-8, co naprawdę jest bardzo trudne.

Wszystkie puzzle układa się na planszy o wymiarach 10×5 pól, które są w postaci otworów. Na takiej planszy musi się zmieścić 10 puzzli, które mają różne kształty.

Puzzle są zbudowane z sztywno połączonych  kulek, część z nich stanowi linię prostą od której odchodzą 2 rozgałęzienia: jedno w tej samej płaszczyźnie, drugie w płaszczyźnie prostopadłej. Puzzle są więc przestrzenne, a trzeba z nich ułożyć płaską powierzchnię. Jest to możliwe dzięki otworom w planszy, w które wsuwa się odstające kulki.

W zależności od sposobu ułożenia puzzla zasłania się mniejszą lub większą liczbę pól planszy

Gra rozwija zdolności logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej, umiejętności odwzorowania a także zdolności manualne.

Gdzie kupić

empik.com od: 42,49