Reklama

Podobno ryby i dzieci głosu nie mają. Inni myślą, że na wiele spraw jest za wcześnie lub są zbyt poważne dla dzieci. Najnowsza publikacja w Wydawnictwie Mind&Dream - „Zarządzanie marzeniami. Poezja motywacyjna dla dzieci” - idzie za przysłowiem „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Autor, Michał Zawadka, w prostocie wierszy i historiach małych bohaterów przybliża dzieciom „instrukcję” spełniania marzeń i osiągania celów.

            Dr Marzena Mazur, psycholog biznesu, dziennikarz radiowy, napisała: „dzięki tej książce dzieci nauczą się prawd, za które dorośli gotowi są płacić ogromne pieniądze”.

Bo czy nie jest łatwiej dążyć do celu tym, którzy są przeświadczeni o sile cierpliwości i uśmiechu, o wadze doceniania siebie oraz swoich osiągnięć? Tym, którzy wiedzą, że błąd nie jest porażką, i że żadne zadanie nie jest za trudne, gdy rozłożymy je na etapy? Zwłaszcza, kiedy jesteśmy świadomi, że „nie musimy być mistrzem żeby zaczynać, lecz musimy zacząć, by nim się stać”, jak pisze Michał Zawadka.

            Książka jest pierwszą tego typu pozycją dla dzieci na rynku. Autor łączy przesłanie wierszy z zabawą i systemem zarządzania własnymi planami. Obok wierszy spotkamy w publikacji część interaktywną. W tym miejscu rozpoczyna się gra rodzinna, która zaprasza małych marzycieli do cierpliwego i systematycznego osiągania celów. Swoje małe i duże marzenia dzieci mogą narysować na specjalnie przygotowanych mapach marzeń i realizować je przez kolejne tygodnie. Podczas tej drogi czytelnicy-marzyciele poznają radość nagród i cenę konsekwencji. Na końcu publikacji czeka jeszcze mała niespodzianka w postaci zachęcających do działania zakładek motywacyjnych. Duży format publikacji B4, przyjemna i prosta forma graficzna oraz czytelna duża czcionka czyni publikację przyjazną nawet dla najmłodszych.  

„Spotykając się w ciągu ostatnich dwóch lat z ponad sześcioma tysiącami dzieci i setkami ich nauczycieli oraz rodziców, podczas realizowanych przez nasze wydawnictwo warsztatów i konferencji, obserwowałem, jak wielkim problemem jest strach przed oceną, podejmowaniem kolejnych prób, umiejętność doceniania siebie w codziennych działaniach. Widząc, ile pozytywnych zmian wnoszą niespełna dwugodzinne spotkania, oparte o inspirację do działania, dostrzeganie i docenianie jednostki, pobudzanie odwagi w wyobraźni, postanowiłem stworzyć publikację wspierającą od najmłodszych lat codzienne dążenia do marzeń oraz radosne, cierpliwe osiąganie celów. Spełniajcie swoje marzenia, powodzenia! Michał Zawadka”

Książka dostępna jest w dwóch przedziałach wiekowych: 3-5 i 6-10 lat. Do książki dostępne są również ćwiczenia uzupełniające.

Zapraszamy do księgarni i na www.mindanddream.pl

Wydawnictwo Mind&Dream - Wyobraź świat dziecku.

Gdzie kupić

mindanddream.pl od: 24,90