Reklama

Mimisie u doktora wydawnictwa Jedność to tytuł książki pomagającej dziecku oswoić  się z tematem medycznym, czyli pierwszą wizytą u lekarza czy w szpitalu oraz z towarzyszącymi w podobnych sytuacjach obawami, lękiem i niepewnością. Przesympatyczne postaci Mimisiów, przeżywając sytuacje związane z chorobą, pokazują maluchowi, że choroba może przydarzyć się każdemu i że można przez nią przejść przy wsparciu najbliższych.

Czytanie tej książeczki to także forma zapoznania się z przyrządami medycznymi, ich nazwami i przeznaczeniem. Dziecko, poznając nazwy np. termometr, stetoskop, szpatułka czy wenflon, zapoznając się z sytuacjami, w których owe przedmioty zostały użyte, nie będzie się dodatkowo stresować, gdy samo zetknie się z tymi przedmiotami po raz pierwszy - będzie wiedziało, czego się ma spodziewać, nie znajdzie się w sytuacji nieznanej.

Ten bajkowy przewodnik jest także dla starszego rodzeństwa chorego dziecka, jego rodziców czy dziadków, którzy czytając choremu tekst już wspierają swoją obecnością. Poza tym na końcu książeczki znajdują się  porady, pomagające jeszcze inaczej wesprzeć chore dziecko. Ciepła i barwna grafika książeczki na pewno pomoże wszystkim przetrwać trudny czas choroby.

Gdzie kupić

Wydawnictwo Jedność od: 26,90