Reklama

Skompletowanie wyprawki dla dziecka to niełatwe zadanie - powinny znaleźć się w niej rzeczy zapewniające naszemu maluchowi bezpieczeństwo oraz komfort. Na co zwrócić uwagę?

Karmienie dziecka

Karmienie maluszka to przyjemność, lecz także czynność wymagająca od nas sporo uwagi i odpowiednich akcesoriów. Koniecznie zaopatrzyć się musimy w odpowiednią butelkę (a najlepiej kilka), z dopasowanym do wieku dziecka smoczkiem. Przydadzą się one także wtedy, gdy maluszek karmiony jest piersią - pozwolą nakarmić go odciągniętym mlekiem mamy podczas jej nieobecności, czy też np. zabrać ze sobą pokarm wychodząc z dzieckiem z domu. Dla najmłodszych właściwe będą smoczki imitujące karmienie piersią, dzięki czemu będą mogły dopasować szybkość i ilość przepływającego pokarmu do własnych potrzeb - taki smoczek posiada np. butelka Biboz, stworzona z naturalnego, miękkiego silikonu. Zwróćmy również uwagę na system antykolkowy oraz na to, czy butelkę wykonano z w pełni bezpiecznych materiałów. Warto mieć w domu praktyczny podgrzewacz do butelek oraz sterylizator. Aby zachować pełną higienę, zaopatrzmy się również w szczoteczki do butelek oraz wygodną suszarkę


Szczotka do butelekbutelka Biboz oraz podgrzewacz Bib' Secondes

Kąpiel i higiena

Podstawą będzie tutaj wybór odpowiedniej wanienki dla maluszka. Warto wybrać praktyczny model z odpływem odprowadzającym wodę oraz bezpiecznym, antypoślizgowym dnem, jak np. wanienka Camele'o od Beaba. Możemy skorzystać z bardzo funkcjonalnych dodatkowych akcesoriów, jak podtrzymujący główkę oraz zapewniający dodatkowe bezpieczeństwo podczas kąpieli hamak do wanienki, czy też umożliwiający wygodne ustawienie wanienki stojak. Kolejnym ważnym sprzętem jest przewijak - godne polecenia są modele o wysokich brzegach oraz wyróżniające się wielofunkcyjnością (np. przewijak Camele'o możemy zamocować zarówno na łóżeczku, jak też na wannie czy fotelu. W wyprawce nie może również zabraknąć przydatnych akcesoriów do pielęgnacji - grzebyka, obcinaczki do paznokci, termometru do mierzenia temperatury wody czy delikatnej myjki. 


Wanienka Camele'owanienka z hamakiem i akcesoria pielęgnacyjne od Beaba

Ubranka i akcesoria 

Poszukiwanie odpowiednich ubranek dla noworodka często rozpoczynamy jeszcze podczas trwania ciąży - słusznie, ponieważ oferta producentów jest bardzo szeroka i wybór może być trudny. Pamiętajmy, by kierować się głównie względami praktycznymi i nie przesadzać z ilością ubranek, z których niemowlak bardzo szybko wyrośnie. Warto z pewnością wyposażyć się w kilka par pajacyków lub śpioszkówbody z długim bądź krótkim rękawem, kilka par spodenek, min. 2 cieplejsze bluzeczki lub sweterki, 2 cienkie czapeczki oraz skarpetki lub miękkie buciki z bawełny. Oczywiście - w zależności od pory roku - konieczny może okazać się zakup np. kombinezonu zimowego. 

  • Odpowiedni materiał  - jest kluczowy przy wyborze ubranka. Powinien być miękki, oddychający, chłonny. Najlepiej sprawdzi się tu czysta bawełna, zwłaszcza w przypadku bielizny (body, pajacyki).
  • Łatwe pranie - wybierajmy ubranka łatwe do wyprania, szybko schnące, z niegniotącego się materiału.
  • Łatwe przewijanie - dobrym wyborem będą wszystkie ubranka, w których możemy zmienić pieluchę bez zbytniego rozbierania dziecka, a więc te rozpinane w kroku. Zwróćmy uwagę, czy zapięcie nie podrażnia delikatnej skóry maluszka. 

Aby przebieranie czy przewijanie maluszka było komfortowe w każdej sytuacji, warto zaopatrzyć się w funkcjonalną torbę z dużą ilością przegródek, pozwalającą pomieścić zapasowe ubranka, pieluszki czy akcesoria. Dzięki niej wychodząc na spacer czy zakupy będziemy mieli wszystkie potrzebne rzeczy w jednym miejscu - odpowiednio uporządkowane i łatwo dostępne. Godne polecenia są torby z dołączonym materiałowym przewijakiem np. torba Geneva od Beaba. 


Torba Geneva, Beaba