Reklama

Bezpieczeństwo jest tematem istotnym dla każdego rodzica. Edukacja dotycząca zachowań na drodze i placu zabaw, znajomość numerów alarmowych, czy też wyposażenia apteczki, powinny być wpajane już małym dzieciom. Fisher-Price wraz z portalem www.ciufcia.pl ruszyli z kampanią edukacyjną skierowaną do starszych dzieci, dokładnie przedszkolaków oraz ich rodziców, na temat zagrożeń w mieście „Bezpieczne miasto IMAGINEXT”.

Początkiem pomysłu była ankieta przeprowadzona wśród rodziców użytkujących portal. Badanie zostało przeprowadzone na grupie 1 339 respondentów i wskazało ogromną potrzebę uczenia maluchów, jak należy dbać o własne bezpieczeństwo na co dzień. Ponad połowa rodziców biorących udział w badaniu spotkała się w ciągu ostatniego roku z sytuacją zagrożenia bezpieczeństwa swoich dzieci. Największe ryzyko zagrożeń dorośli upatrują podczas zabaw poza domem: w wodzie, na rowerze lub na placu zabaw. Ponad 80% badanych uznało, że dzieci najlepiej jest uczyć za pomocą gier i zabaw edukacyjnych, które symulują realne zagrożenia i uczą maluchy jak powinny postąpić. Akcja „Bezpieczne miasto IMAGINEXT” jest odpowiedzią na to, czego potrzebują rodzice i maluchy.

W jej ramach w serwisie www.ciufcia.pl udostępniona została specjalna zakładka z multimedialnymi  grami edukacyjnymi takimi jak: malowanie kasku rowerowego, wskazywanie odpowiednich numerów alarmowych, czy gra memo ze znakami drogowymi. Dzieci wezmą również udział w tworzeniu komiksu, wykorzystującego postaci i pojazdy z zestawów Imaginext Miejskie Centrum Ratunkowe. Do wygrania będą atrakcyjne zestawy Imaginext oraz foteliki samochodowe.

Akcja on-line już ruszyła, zapraszamy na stronę: http://ciufcia.pl/bezpieczne-miasto-imaginext , ale oficjalnie rozpocznie ją całodniowy piknik „Bezpieczne miasto IMAGINEXT”, który odbędzie się 25 maja w krakowskim Muzeum Inżynierii Miejskiej. Dzieci poznają „od podszewki” zawody pracowników służb porządkowych i ratowniczych, zaprzyjaźnią się z policjantami, strażakami i strażnikami miejskimi. Atrakcją będą  konkursy dla dzieci i rodziców związane z tematyką bezpieczeństwa w mieście, pokazy ratownictwa oraz warsztaty dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

Zobacz inne pomysły na prezent: