Reklama

Wydawnictwo Gamewright znane jest z pomysłowych i wielokrotnie nagradzanych gier rodzinnych, łączących w zbilansowany sposób walory rozrywkowe oraz edukacyjne. Wraz z nimi najmłodsi rozwijają liczne umiejętności, a także uczą się zdrowej rywalizacji, jednocześnie doskonale się przy tym bawiąc. Gry Gamewright to doskonały sposób na spędzenie chwil w rodzinnym gronie czy z przyjaciółmi. Nie wymagają sztuki czytania czy znajomości języka angielskiego, mogą więc w niech swobodnie uczestniczyć również młodsze pociechy.

Nakarm Koteczka, Feed the Kitty
Nakarm Koteczka

Myszki to podstawa kociego menu, jednak schwytanie ich nie jest takie proste. W tej grze rzut kostką zdecyduje komu uda się uciec, a kto skończy jako śniadanie. Zadaniem uczestników zabawy jest utrzymanie myszek, jak najdalej od kota. Obrazki na ściankach kostek wskazują co należy zrobić, czy to przekazać myszkę na lewo, czy wrzucić ją do miski, czy może mieliśmy szczęście i domowy drapieżnik akurat śpi, a nasze myszki mogą hasać do woli.

Gra Nakarm Koteczka sprowadza się właściwie do rzutów kostkami, przez co jest bardzo dynamiczna i emocjonująca. Pojedyncza rozgrywka nie trwa długo, a więc na pewno nie znudzi dzieci. Oprócz dostarczania rozrywki rozwija także spostrzegawczość i umiejętność liczenia.

Wiek : 4+
Liczba graczy: 2 - 5
Czas rozgrywki: ok. 15 minut

Zgarnij Ciastko! Take the Cake!

Zgarnij Ciastko

Gra Zgarnij Ciastko! to wyzwanie dla małych cukierników. Zadaniem uczestników zabawy jest udekorowanie kolorowych babeczek, a zwycięzcą zostaje ten komu uda sie skończyć najwięcej ciastek. Rzut kostką wskazuje ile razy w jednej kolejce można potrzasnąć dozownikiem, z którego wypada barwna posypka, dopasowywana następnie według kształtu do wgłębień na babeczce. Gdy wszystkie wolne miejsca na ciastku są zapełnione zabieramy je do siebie i w ten sposób powiększamy własną pulę słodkości.

Wytrząsanie z dozownika posypki będzie niewątpliwą atrakcja dla maluchów, a jednocześnie pomoże im ćwiczyć sprawność manualną. Jednocześnie dopasowując wielobarwne elementy dzieci uczą się rozpoznawania kształtów i kolorów.

Wiek: 4+
Liczba graczy: 2 - 4
Czas rozgrywki: ok. 15min

Perukowo, Wig Out

Perukowo

Perukowo to dynamiczna karcianka wymagająca od graczy, jak najszybszego pozbywania się kart, poprzez tworzenie fryzur w przeróżnych stylach. Dzieciom na pewno przypadną do gustu pełne humoru obrazki oraz lubiany przez najmłodszych system parowania. Do woli będą mogły łączyć kucyki, warkoczyki, stawiać irokezy czy koki.

Gra Perukowo rozwija umiejętność dopasowywania elementów oraz koordynację oko-ręka. Świetna zabawa dla całej rodziny.

Wiek: 6+
Liczba graczy: 2 - 6
Czas rozgrywki: ok. 15min

Klapkanapka, Slamwich

 

Klapkanapka

Takiej karcianki jeszcze nie było. W grze Klapkanapka dzieci znajdą karty w kształcie kromek chleba z przeróżnymi dodatkami, które będą musiały wykorzystać do zbudowania wielowarstwowych kanapek. W rozgrywce pojawią się także Złodzieje i Wycinacze, pozwalający na podbieranie kart przeciwnikom. Komu nic nie zosatnie odpada z gry, a zwycięzcą zostaje gracz z największą liczbą kart.

Gra Klapkanapka doskonale łączy walory rozrywkowe z edukacyjnymi. Dzieci podczas zabawy będą uczyły się rozpoznawania wzorców, ćwiczyły koordynację oko-ręka, a także umiejętności liczenia. Będzie to także okazja do popracowania nad refleksem oraz umiejętnościami przewidywania.

Wiek: 8+
Liczba graczy: 2 - 6
Czas rozgrywki: ok. 20min

Paskudziaki, Uglydoll

Paskudziaki

Dynamiczna karcianka Paskudziaki wymaga refleksu i wzbudza wiele emocji w trakcie zabawy. Podczas swojej tury gracze kolejno odkrywają po jednej karcie z wymieszanego stosu zakrytych kart. Prawdziwa zabawa zaczyna się gdy na stole pojawią się trzy jednakowe stworki. Wtedy wszyscy uczestnicy, niezależnie czyja jest kolejka, sięgają po nie, aby zgarnąć jak najwięcej Paskudziaków. Gdy dwóch graczy dotknie tej samej karty pierwszeństwo ma ten który zdąży krzykną "Moja!". Z kolei jeśli złapie kartę nie pasującą do reszty musi oddać jedną z własnego stosiku.

W grze Paskudziaki znajdziemy zabawne rysunki, mnóstwo hałasu i rywalizacji, a więc właściwie wszytko za czym przepadają najmłodsi. Nie brakuje jednak tutaj również rozwijających elementów. Podczas zabawy dzieci ćwiczą koordynację oko-ręka, umiejętności dopasowywania elementów i oczywiscie refleks.

Wiek: 6+
Liczba graczy: 2 - 4
Czas rozgrywki: ok. 15min

Zamówienie Podano! Order's Up!

Zamówienie Podano
W tej grze dzieci poczują się jak obsługa restauracji w godzinach szczytu. Realizacja zamówień będzie wymagała od nich refleksu, zmysłu obserwacji oraz dobrej koordynacji oko-ręka. Kto dokona tego jako pierwszy zostanie zwycięzcą. 

W grze nie zabrakło najbardziej emocjonującego - losowego elementu, tak więc o tym co dzieje się w danej chwili na sali decyduje rzut kostką. Zabawę uatrakcyjnia ponadto dzwonek, w który od czasu do czasu trzeba jak najszybciej zadzwonić. Zamówienie Podano! ćwiczy umiejętność dopasowywania, szybkość oraz spostrzegawczość.

Wiek: 6+
Liczba graczy: 2 - 6
Czas rozgrywki: ok. 15min

Łoś w Domu, There's a Moose in the House

Łoś w Domu
Łoś w Domu to pełna absurdu gra towarzyska, podczas której nie zabraknie licznych wybuchów śmiechu. W końcu trudno zachować kamienną twarz, zwłaszcza maluchom, widząc kąpiącego się w wannie łosia czy wyjadającego potrawy z lodówki. Taki olbrzymi ssak potrafi narobić w pokojach sporo zamieszania, dlatego też gracze będą starali się uniemożliwić łosiowi wejście do ich domu, a jednocześnie wprowadzić go do pomieszczeń przeciwników. Osobna z najmniejszą ilością łosi w swoim domu wygrywa.

Głównym atutem gry jest humor, ujawniający się zarówno na ilustracjach kart, jak i samym pomyśle gry. Idealna pozycja, aby beztrosko spędzić czas z przyjaciółmi. Rozwija wyobraźnię i kreatywność, szczególnie jeśli grę wzbogacimy o zabawne teksty pasujące do widniejących na kartach obrazków.

Wiek: 8+
Liczba graczy: 2 - 5
Czas rozgrywki: ok. 15min

Terzetto

Terzetto
Terzetto to gra logiczna, której uczestnicy układają kolorowe kulki według wskazań specjalnego mieszadła. Aby zapełnić swoją planszę i pokonać przeciwnika trzeba będzie się wykazać bystrym okiem i wyczuciem przestrzennym. Gra rozwija także zdolności motoryczne. Przeznaczona jest głównie dla dwóch rywalizujących ze sobą graczy, ale istnieje także wariant solo, w którym dziecko stara się zapełnić całą planszę w jak najmniejszej liczbie ruchów.

Wiek: 8+
Liczba graczy: 2
Czas rozgrywki: ok. 15min

Dystrybutor: Ceaco

Zobacz inne pomysły na prezent: