Reklama

Amerykańska firma 3D-Babies proponuje rodzicom, zamiast czarno-białego zdjęcia USG, replikę ich nienarodzonego dziecka wykonaną przy wykorzystaniu druku 3D. Trójwymiarowa figurka jest dokładnym odzwierciedleniem maleństwa, znajdującego się w brzuchu mamy. Pomysłodawcy całego projektu twierdzą, że jest to niepowtarzalny sposób na utrwalenie wspomnień z okresu ciąży oraz podzielenie się radością z rodziną i znajomymi.

Firma wykonuje replikę płodu na podstawie zdjęcia ultrasonograficznego i oferuje 3 rozmiary wydruku: wersję mini (około 5 cm), figurkę naturalnej wielkości (około 20 cm) oraz model pośredni (10 cm). Zależnie od wielkości cena takiej pamiątki waha się od 200 do 800 $. Oprócz rozmiaru rodzice mogą także wybrać jeden z dwóch sposobów ułożenia maluszka oraz jeden z trzech odcieni jego skóry. Do odbiorcy replika dociera zapakowane w drewniane, wyłożone satyną pudełko.

Sam pomysł jest dość kontrowersyjny i budzi wiele emocji, szczególnie, że firma 3D-Babies ma również specjalną ofertę dla rodziców nie posiadających dziecka. W takiej sytuacji proponuje im zamówienie figurki maluszka amerykańskich celebrytów, a mianowicie Kim Kardashian i Kanye Westa.

Producent:  3D-Babies