Reklama

Na tegorocznych targach CES wśród wielu technologicznych nowinek pojawiły się również te skierowane do niemowląt, a właściwie do ich rodziców. Największą rewolucją jest chyba nowy komputer Intela, zwany Edison, którego rozmiary porównywalne są z wielkością karty SD, co pozwala na bardzo szerokie zastosowanie w życiu codziennym. W jego wnętrzu kryje się dwurdzeniowy układ Quark, pamięć flash z zainstalowanym systemem Linux oraz moduły takie jak Bluetooth oraz WiFi.

Możliwości tego urządzenia doskonale widać w projekcie o nazwie „Pielęgniarka 2.0”. Głównym elementem przedsięwzięcia jest specjalne ubranko dla dziecka Mimo z zamontowanym na wysokości brzuszka komputerem Edison oraz zestawem czujników na bieżąco monitorujących stan pociechy. Cała elektronika ukryta jest wewnątrz zielonego żółwika, sprawiającego wrażenie dekoracji.

Wszelkie zebrane w ten sposób informacje przesyłane są na dowolne urządzenie mobilne z dedykowaną aplikacją. Ponadto w sprawdzaniu stanu dziecka pomocny będzie kubek z prostym wyświetlaczem, na którym w zależności od kondycji maluszka pojawi się zielona uśmiechnięta minka, gdy wszyto jest w porządku, lub czerwona smutna, gdy coś jest nie tak.

Edison może pełnić także dodatkowe autonomiczne funkcje, na przykład włączyć podgrzewacz do mleka, gdy stwierdzi, że dziecko jest głodne. Wszystko wskazuje, że liczba urządzeń z jakimi będzie w stanie w ten sposób współpracować komputer zależy jedynie od inwencji twórczej wynalazców, a kryjący się w nim potencjał jest naprawdę olbrzymi.

Źródło 

Zobacz inne pomysły na prezent: