Reklama

 

Kolorowe gąsieniczki 1

Gra kolorowe gąsieniczki firmy TACTIC to przyjemny sposób kształcenia u dzieci spostrzegawczości i nauki logicznego myślenia, a także rozpoznawania kolorów. Zadaniem graczy jest takie układanie gąsieniczek na planszy, aby pod umieszczonymi w nich otworami znalazły się kwiatki w odpowiednich kolorach. Zwycięża osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich swoich gąsieniczek.

 

Jest to rzadki przykład gry dla dzieci rosnącej razem z dzieckiem (w czym pomaga dwustronna plansza). Dla najmłodszych dzieci sukcesem jest położenie wybranej gąsieniczki w odpowiednim miejscu na planszy. Wraz z rozwojem intelektualnym dziecko odkrywa jednak kolejne poziomy gry.

 

 

Z czasem dziecko dostrzega, iż nie jest jedynym graczem i zaczyna, planując swoje ruchy, brać pod uwagę sytuację przeciwników i możliwość wpływania na nią. Przy czym i tutaj stopniowo zaczyna dostrzegać kolejne aspekty tej sytuacji (możliwość wykonania ruchu, najkorzystniejsze możliwe ruchy, wpływ potencjalnego ruchu przeciwnika na sytuację dziecka w następnej kolejce). Największą zaletą tej gry jest jednak to, że niezależnie od poziomu, na którym znajduje się dane dziecko, czerpie ono równie dużą radość z gry, do której z przyjemnością wraca się przez długi czas.

Gdzie kupić

Merlin od: 57,99