Reklama

Coraz częściej chętnie sięgamy po gry planszowe ponieważ wspomagają rozwój intelektualny naszych dzieci ucząc poprzez zabawę. Maluszki podczas gry zapoznają się z zasadami komunikacji międzyludzkiej, uczą wygrywania, ale również przegrywania. 

Kto stoi za drzwiami to gra towarzyska dla całej rodziny.  Jej tłem jest animowany film wytwórni Disney Pixar Uniwersytet Potworny. Gra polega na zgadnięciu, który z potworów stoi za drzwiami, gracze mogą zadawać pytania na które można odpowiedzieć TAK lub NIE, aby dowiedzieć się, jak wygląda potwór. Kto odgadnie pierwszy wygrywa.

 

W opakowaniu znajduje się:

 

  • 1 podstawa drzwi
  • 1 drzwi
  • 1 ściana
  • 1 plansza drzwi
  • 16 kart potworów
  • 32 żetony

 

 
Gra przeznaczona dla dzieci w wieku 6+

Gra jest fantastycznym pojedynkiem rodzinnym na spryt i logiczne myślenie.  Zawodnicy siadają o dwóch stronach drzwi, maja przed sobą plansze z 16 różnymi potworami. Drużyna, która siedzi po stronie po stronie pokoju dziecięcego zadaje pytania. Sprytni zawodnicy będą zadawać je tak, aby na zasadzie eliminacji pytaniami dotrzeć do potwora, którego podobizna przyczepiona jest do drzwi. Czy potwór ma jedno oko?  - Nie. Czy jest fioletowy? Tak. I wówczas żetonami z logo Uniwersytetu Potwornego zasłaniamy te stwory, które nie spełniają kryteriów.

Nagrodą za zwycięstwo jest nie tylko okrzyk radości całej drużyny, ale możliwość naciśnięcia guzika przy drzwiach, który obraca drzwi i stajemy z potworem twarzą w twarz.

Gra jest bardzo starannie wykonana.  Żetony z grubej tektury długo będą wyglądać jak nowe. A piękna plansza pozwoli uczestnikom poznać wszystkie postacie z filmu i nauczyć się ich imion.

Dziękujemy za możliwośc testowania. Ania i cała rodzina.

Świetna gra dla młodszych i starszych. Mogą w nią grać jednocześnie 2 osoby. Każdy z graczy wybiera sobie jednego potwora, którego wsuwa w drzwi po swojej stronie planszy, tak aby nie pokazać obrazka graczowi siedzącemu naprzeciwko. Każdy gracz otrzymuje 16 żetonów. I zaczyna się zabawa. Trzeba odgadnąć jaki potwór ukryty jest za drzwiami. A jak to zrobić skoro nie widzimy obrazka. Już mówię – należy tak zadać pytanie drugiemu graczowi, aby ten poprzez udzielenie  odpowiedział  TAK lub NIE naprowadził nas na odgadnięcie  wybranego potworka np. czy ten potwór ma więcej niż trzy oczy, albo czy jest koloru niebieskiego itp.

Śmiechu jest co nie miara,  każdy chce jak najszybciej odgadnąć jaki potwór kryje się za drzwiami drugiego gracza, a wcale nie jest to takie proste. Gra ta uczy nie tylko umiejętności poprawnego zadawania pytań, ale jeszcze spostrzegawczości, precyzyjności, uważności i jest super formą spędzania wolnego czasu. W grę tę można grać nie tylko w domu, ale także w plenerze np. na działce. Nie nudzi,  wzbudza fajną i pozytywna rywalizację między graczami.
Gra jest ładnie wykonana, kolorowa i ma łatwo napisana instrukcję zrozumiałą dla każdego.
Polecam Kasia z dziećmi

 

Kto za drzwiami stoi- Uniwersytet Potworny

 

Gra okazała się nowym domowym hitem. Nie do końca byłam przekonana czy moi
synkowie w wieku 4 lat, będą w stanie zrozumieć zasady gry. Ale myliłam się!

 

 

Chłopcy zwariowali na punkcie potworków. Z wielką sprawnością, pomysłem i
trafnym spostrzeżeniem grają w grę z zamiłowaniem co najmniej dwa razy
dziennie i to bez znudzenia. Świetna gra edukacyjna z bajkowymi postaciami w
tle. Zachęca do rozwoju mowy, pozwala wykazać się sprytem i wzorowym okiem.
Jesteśmy kupieni i wybieramy się w ramach uzupełnienia tematu do kina na
film.

 

Bogna

Prowadzi blog parentingowo-lifstylowy Bebe&Co. , pisany przez miłośniczkę Francji w rolach głównych bliźnięta Nico i Matteo. Razem podróżują, testują, gotują i inspirują.