Reklama

Jaki to miesiąc (26,50 PLN) to gra dla dzieci, która uczy kojarzyć miesiące z właściwą porą roku. Uczy dzieci zapamiętywania nazw miesięcy. Elementy gry opracowane zostały w formacie 3 D. Gra jest przeznaczona dla dzieci w wieku 4-7 lat.

gry dla dzieci
gry dla dzieci

 

  • uczy kojarzenia miesięcy z odpowiednią porą roku
  • rozwija słownictwo związane z miesiącami 
  • rozwija zdolności manualne dziecka
  • rozwija koordynację wzrokowo-ruchową
  • zachęca do obserwacji i kojarzenia faktów


Producent: Maxim

Kup tu…

Jaki to miesiąc? Maxim

Po niedawnym testowaniu gry edukacyjnej "Czyj to pojazd?" firmy Maxim, mieliśmy okazję użytkowania kolejnej gry z tejże serii. Tym razem do testów przypadła nam 36-elementowa układanka "Jaki to miesiąc?".

 

 

Byliśmy pełni zachwytu bawiąc się kartami o motoryzacyjnej tematyce, byłam zatem przekonana, że sukces zostanie powtórzony. Stało się inaczej i gra z
elementami puzzlowymi nie przypadła mojemu malcowi do gustu. Niby to samo, a jednak coś innego. Karty równie wytrzymałe, kolorowe jednak w użytkowaniu mało przyjazne, a i sposób ich układania dziwny. Na każdy miesiąc składają się 3 elementy.

 

 

Dwa z nich łączą się jak typowe puzzle, kolejny układany jest prostopadle. Aby wszystkie części trzymały się siebie - całość układanki musi stać na równej powierzchni, nie ma zatem możliwości przeglądania "kompletu", co przy małym dziecku nie sprawdza się. Wydaje mi się, że produkt może przypaść do gustu starszym dzieciom, tym bardziej, że przy zabawie mogą one uczyć się nazw miesięcy w dwóch językach i łączyć pasujące do siebie elementy w całość. Pomysł na grę jest w porządku jednak mimo to zmieniłabym sposób łączenia poszczególnych części.

 

Grażyna

Prowadzi lifstalowy blog Parentingowy dla otwartych i nowoczesnych rodziców, to inspirujący przewodnik po świecie możliwości rodzicielskich