Reklama

Pięknie uszyta mata z setką wszytych tasiemek, jest bazą dla małego twórcy.  Zadaniem dziecka jest przeplatanie barwnych sznurków przez wszyte tasiemki. Zabawka jest skierowana dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Maluchy biorą matę na kolana, obok kładą kolorowe sznurowadła i jak na płótnie malują nimi barwne obrazy. Zadanie wymaga trochę wysiłku. Małe paluszki muszą delikatnie chwycić początek tasiemki i przewlekać pomiędzy siatką maty. Genialny trening zdolności manualnych.

Na macie mogą powstać różne kompozycje, obrazy. Świetnie prezentują się też litery i proste słowa. Dziecku łatwiej wizualizować sobie alfabet. Przepleciona litera na długo zapadnie w pamięć.

Tasiemki w intensywnych kolorach i ciekawa technika plastyczna zachęcą, nawet energicznych chłopców do chwili skupienia przy pracach plastycznych. Szybki efekt zadziała motywująco i dzieci z przyjemnością, wielokrotnie sięgną po zabawkę. Podczas zabawy naucza się cierpliwości umiejętności skupienia.

Mata dla dzieci ma doszyte małe pętelki, które ułatwią powieszenie jej na ścianie. Jeśli chcemy zabrać ją ze sobą, lub schować do szuflady – wystarczy zwinąć w rulon i włożyć do dołączonego woreczka.

Produkt wymyslony i produkowany w Polsce.

Producent : Eco - Toys Zabawki Edukacyjne

Kup tu: eco-toys.pl