Reklama

Podobnie jak przed wiekami nasz świat pełen jest niezwykłych i tajemniczych istot. Z biegiem czasu zapomnieliśmy o nich, a nawet przestaliśmy wierzyć w ich istnienie. Kraina elfów i wróżek pozwoli na przypomnienie i poznanie kwiatowych wróżek, leśnych elfów, skrzatów i innych magicznych istot. Sprawi, że zupełnie nowym okiem zaczniemy spoglądać na otaczający nas świat przyrody. Dorośli często tracą takie zdolności, ale dzieci... Dzieci widzą wszystkie te magiczne istoty, a chcąc poznać je lepiej warto sięgnąć po najlepszy spis wszystkich tych magicznych stworzeń zawarty w księgach różowej i błękitnej pt. "Kraina elfów i wróżek"

Cicho... słyszycie je? One tu są, to dzięki nim istnieje magiczny świat przyrody. Poznajcie ich zwyczaje i rozterki zapisane na kartach ksiąg Wydawnictwa Debit.

 

Wydawnictwo Debit

Jakaż wspaniała książka wpadła w nasze ręce! Jestem zauroczona jako matka i wzruszona powrotem do dzieciństwa. Ogromnie się cieszę, że istnieją tak piękne i wrażliwe treści jak  te zawarte w książkach Kraina elfów i wróżek. Czytam córce z wypiekami na twarzy i pełna zapału, chcę żeby poznała wszystkie te magiczne istoty i zapamiętała jak najwięcej, będę jej czytać zawsze do snu, żeby wyobraźnia zsyłała jej te piękne obrazy kiedy zamknie na noc oczy. Nie mogę się doczekać lata kiedy będziemy wśród kwiatów i traw poszukiwać szeptów Konwalisi i Dzwonniczki, ale i teraz szukać będziemy Gałęziatki i Baziowego Chłopaczka, a na wiosnę zasiejemy pod oknem malwy, żeby przywołać do kwitnących kwiatów tej byliny, najbliższą nam wróżkę - Malwinię. Jestem szczerze zachwycona tymi pozycjami książkowymi jakim są "Kraina elfówów i wróżek" księga błękitna i różowa. Będę je polecać wszystkim znajomym z córkami, choć sądzę że wrażliwe chłopięce dusze także znajdą w tym coś dla siebie, zwłaszcza w księdze błękitnej. Pięknie i elegancko wydana w grubej oprawie nada się też, np. na imieninowy prezent.

 

 

Kraina elfów i wróżek - Księga niebieska

Czy ktoś z nas nie chciałby zobaczyć małego skrzata, elfa czy wróżki? Pewnie, że by chciał J.Ale gdzie je można znaleźć, gdzie one się chowają? Może trzeba przeczytać książkę Kraina elfów i wróżek i przenieść się w ich czarodziejski świat i ich przygody. Do takiego świata pozwoliła nam zajrzeć  pani Magda z Zabawowicza,  która przesłała do recenzji tę pozycję.

Ta książka jest prześliczna ma cudne i kolorowe obrazki,  mądrą treść z której można się czegoś dowiedzieć, sztywną okładkę, a co najważniejsze jak się ją czyta to ma się wrażenie, że przenosi nas w bajkowy i kolorowy świat naszych bohaterów. Pozycja ta podzielona jest na opowiadania. Każde  z nich przedstawia inną historię małego elfa, skrzata czy wróżki.

Czy wiecie np. dlaczego poziomki są takie uroczo pąsowe? Dowiecie się o tym czytając opowiadanie o elfie Poziomeczku opiekującego się poziomkami,  który był nieśmiały i nie lubił konkursów. Ale skrzaty chciały aby został królem czy to się udało? A może o marzeniu elfa Kasztaniaczka, który chciał dostać na urodziny konia? To wszystko znajdziecie w tej magicznej książce.

A może będziecie woleć historię o Dzwonczace dzikiej i trochę roztrzepanej elfce lub  o tym jak Mateczka Mech uratowała od zimna maleńkie Szyszkowiaczki?

A co zrobił doktor Korzonek dla leśnych zwierząt, lub co zrobiła morska królowa o zielonych włosach grająca na morskiej harfie dla młodego księcia pływającego po morzu - jesteście ciekawi – nic prostszego pozycja w rękę i czytajcie.

Od tej książki nie można się oderwać. Dzieci chętnie słuchają i czytają te pozycją z szeroko otwartym oczami i rozchyloną buzią. Emocji nie brakuje i o to chodzi. Bo czy nie bylibyście ciekawi co przydarzyło się Makowej Panience, Roztańczonym Śnieżynkom,  Astrzance, Koniczyneczce czy Fiołeczce? Wszystko to znajdziecie w tej cudownej i wyjątkowej pozycji.