Reklama

Nowa generacja zestawów LEGO Mindstorm EV3, podobnie do swoich poprzedników, przeznaczona jest dla fanów majsterkowania i robotyki. Za ich pomocą można stworzyć jedną z kilku dostępnych maszyn lub poeksperymentować z własnymi projektami. Gotowe instrukcje przygotowane są do 17 różnych modeli, jak chociażby strzelającego pociskami humanoidalnego robota czy mechanicznego węża, który pełza, drży i atakuje. Dla dzieci, które od razu chciałyby rozpocząć zabawę dostępny jest zestaw "budowania modułowego", pozwalający na rozpoczęcie programowania w zaledwie kilka chwil. Później można dodawać kolejne elementy i rozszerzać funkcjonalność maszyny.

Sercem każdej konstrukcji LEGO Mindstorm jest tzw. inteligentny klocek EV3 Intelligent Brick, czyli właściwie miniaturowy komputer, w którym znajduje się program sterujący silnikami, czujnikami światła, dźwięku, kolorów oraz mnóstwem innych elementów. Tym razem jest mocniejszy i szybszy od swojego poprzednika, dzięki wydajniejszemu procesorowi oraz większej ilości pamięci. Elementy te w połączeniu z nowym oprogramowaniem opartym na systemie Linux, portem USB oraz wejściem kart SD zapewniają prawie nieograniczone możliwości programowania i rozbudowy oraz lepszą integrację z urządzeniami mobilnymi. Wyposażone w niego roboty mogą poruszać się, omijać przeszkody, pokonywać zaprogramowaną trasę, przestawiać przedmioty i wiele więcej. Wszytko zależy od pomysłowości młodych programistów.

Trzecia generacja LEGO Mindstorm to jeszcze więcej zabawy i nauki oraz szersze możliwości rozwijania dziecięcych pasji związanych z robotyką. Niesamowity świat konstruowania i programowania czeka tylko na młodych odkrywców.

Producent: LEGO