Reklama

Od 10 do 13 lutego 2013 roku będą odbywać się w Nowym Yorku 110 już Amerykańskie Międzynarodowe Targi Zabawek - American International Toy Fair, na których zaprezentują się liczne firmy działające w branży dziecięcej. Impreza będzie okazją do pokazania najnowszych trendów i projektów skierowanych do małych odbiorców i ich rodziców. Z pewnością jak co roku wystawowe hale będą pełne zarówno klasycznych zabawek oraz gier, ale również nowoczesnych skomputeryzowanych produktów, współpracujących z aplikacjami urządzeń mobilnych. Zdalnie sterowane pojazdy, puzzle, samochody, przytulanki, ale także sprzęt sportowy, zestawy edukacyjne czy artykuły piśmiennicze to tylko mały ułamek tego co będzie można zobaczyć wśród prezentowanych artykułów.

American International Toy Fair mają również swoją prestiżową nagrodę Toy of the Year Awards (TOTY) przyznawaną w kilkunastu kategoriach szczególnie wyróżniającym się produktom. Odznaczone tym tytułem gry oraz zabawki powstają na bazie kreatywnych, oryginalnych pomysłów, a ich zadaniem jest wniesienie do życia dziecka, jak największej dawki radości. Finaliści konkursu wyłaniani są przez komisję w skład której wchodzą naukowcy, dziennikarze, terapeuci, a także wynalazcy, projektanci i sprzedawcy zabawek.

Program nagród TOTY wspierany jest przez Toy Industry Association. Jest to stowarzyszenie non-profit reprezentujące przedsiębiorstwa zaangażowane w tworzenie oraz wprowadzanie na rynek wszelkich produktów zabawkowych i rozrywkowych dla dzieci w różnym wieku, którego priorytetem jest bezpieczeństwo artykułów skierowanych do małych odbiorców.