Reklama

Czy to możliwe, aby dwulatek jeździł na rowerku bez bocznych kółek? I sam trzymał równowagę? A gdzie są pedały? Jak się okazuje, pedały nie są potrzebne a nauka jazdy bez nich jest dużo prostsza. Całkowicie intuicyjna i bezstresowa.Rowerki biegowe lub inaczej rowery bez pedałów to nowe podejście do nauki jazdy na rowerze. Już dwuletnie dzieci samodzielnie nauczą się na nich utrzymywać równowagę . Mając 4 lub 5 lat - gdy podrosną i staną się silniejsze – z łatwością zmienią rowerek biegowy na klasyczny z pedałami. Bocznych kółek nie będą już potrzebować.

Rodzinne spacery? Będą dłuższe i przyjemniejsze – mali rowerzyści swobodnie przejadą bez pedałów długie kilometry ,nawet w terenie.Kiedy wybieramy pierwszy rower, rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że jego waga jest dla dziecka jedną z najistotniejszych cech. Zwykły rower jest prawie trzykrotnie cięższy, niż rower biegowy First BIKE .

First BIKE, przeznaczony dla dzieci od 2 do 5 lat, został zaprojektowany przez niemieckiego konstruktora Ralfa Coerschulte ’a dla własnych pociech. Ojciec stopniowo doskonalił rowerek aż do momentu, gdy umożliwiał on naprawdę łatwą i bezpieczną naukę jazdy dla najmłodszych.Już sam wygląd rowerka First BIKE przyciąga uwagę zarówno dziecka jak i rodziców. A innowacyjne rozwiązania powodują, że dziecko naprawdę chętnie na nim jeździ.

 

  • rama jest bardzo wytrzymała, solidna i elastyczna . Ten rowerek biegowy wytrzyma wiele pomysłów dziecka!
  • łatwy w użyciu hamulec ręczny – dwuletnie dziecko hamuje nóżkami, ale już starsze (i dużo szybsze) nie może jeździć bez dobrej jakości hamulca zamontowanego na tylnym kole. First BIKE posiada rewelacyjny hamulec bębnowy.
  • waga rowerka wynosi tylko 3,9 kg – małe dziecko może bez trudu go podnieść, trzymać lub pchać pod górkę. First BIKE jest jednym z najlżejszych modeli na rynku z hamulcem!
  • płynnie regulowane siodełko – ustawiane szybko i bez narzędzi, idealnie do wzrostu dziecka.
  • siodełko jak siodło do konnej jazdy – rowerek biegowy nie ma pedałów, o które dziecko by się opierało.Dlatego nie może mieć zwykłego rowerowego siodełka. Wklęsły kształt siodełka utrzymuje dziecko w optymalnej pozycji a ono się z niego nie ześlizguje.
  • minimalna wysokość siodełka (już na poziomie 30,5 cm) – First BIKE  jest idealnym prezentem już na drugie urodziny. Maluchy muszą opierać się na ziemi całymi stopami, nie tylko paluszkami, aby czuć się pewnie i stabilnie – tak niskie siodełko im na to pozwala.
  • widelec z ograniczonym kątem skrętu - kierownica obraca się tylko do pewnego stopnia, co ułatwia dziecku utrzymanie kierunku. Jazda jest bardziej płynna.
  • bez ostrych krawędzi lub wystających śrub – First BIKE nie ma żadnych elementów, które mogłyby zranić dziecko.

 

 

Tylko w tym roku First BIKE zdobył 11 nagród przyznawanych przez organizacje parentingowe i konsumenckie w USA.

First BIKE to jedyny rowerek biegowy z certyfikatem bezpieczeństwa Safe Toys przyznanym przez niezależny Instytut ds. Testów i Certyfikacji w Zlíně. Potwierdza on, że First BIKE jest odpowiedni dla dzieci w oznaczonym wieku, spełnia najwyższe wymagania jakościowe pod względem wykorzystanych materiałów oraz jest bezpieczny dla dziecka.Więcej informacji, ciekawe filmy i bogata galeria zdjęć na www.firstbike.pl oraz www.firstbike.com