Reklama

Dzieci w każdym wieku uwielbiają różnego typu gry i puzzle dla dzieci. Jest to forma rozrywki, która dostarcza dużo dobrej zabawy i stawia przed nimi czasem nie lada wyzwania, dając pasjonujące zajęcie na wiele godzin. Poniżej prezentujemy układankę dydaktyczną Oblo, która skierowana jest do nieco starszych dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych. Właściwie są to intrygujące trójwymiarowe puzzle, które wymagają od użytkownika znalezienia odpowiedniego ułożenia elementów w jednej z warstw, aby móc przejść na kolejny poziom. Prawdziwe wyzwanie pojawia sie jednak dopiero w momencie , gdy kule trzeba na powrót złożyć. Zabawa jest bardzo wciągająca, idealna dla rozwijających się umysłów.

 

Trójwymiarową strukturę puzzli tworzą barwne sfery zamknięte jedna w drugiej. Intensywne kolory maja przyciągnąć uwagę młodszych dzieci i zachęcić je do wysiłku mającego na celu dotarcie do kolejnych warstw. Układanka została jednak zaprojektowana tak, aby nie tylko stanowić wyzwanie dla dziecięcych umysłów, ale również przyczynić do rozwoju zdolności manualnych maluchów oraz koordynacji oko - ręka poprzez składanie i rozkładanie poszczególnych elementów. Z tego też powodu Oblo stanowi doskonały wstęp do nauki pisania i rysowania. Układanka może pomóc także rozwinąć w dzieciach myślenie przestrzenne oraz wprowadza je w świat prostej geometrii. Przede wszystkim jednak puzzle mają postać kolorowej zabawki, która dostarczy dzieciom mnóstwo rozrywki, a tego przede wszystkim oczekują młodzi użytkownicy.

 

Cechy puzzli Oblo:

  • gra logiczna, wymagająca od dziecka rozłożenia i złożenia z powrotem,
  • kilka warstw zbudowanych jest z różnej wielkości kawałków co utrudnia zadanie,
  • rozwija koordynację ruchowo-wzrokową, zdolności motoryczne oraz wspiera zdolności związane z rozwiązywaniem problemów,
  • doskonały wstęp do nauki pisania i rysowania oraz prostej geometrii. 

Puzzle produkowane są w Kanadzie i przeznaczone są dla dzieci od 5 roku życia.

Oblo