Reklama

Filcowanie to technika, dzięki której można uzyskać nie tylko niezwykłą, oryginalną biżuterię oraz przedmioty dekoracyjne, ale również urocze zabawki. Nie wymaga przy tym znajomości skomplikowanych ściegów, a jedynie nieco cierpliwości i wyposażenia w postaci specjalnej igły z niewielkimi zadziorkami. Jest to doskonały sposób na spędzenie wspólnego czasu z pociechą, szczególnie podczas długich zimowych wieczorów. Dziecko będzie miało okazję zapoznać się z nieznaną mu być może techniką rękodzielniczą oraz doświadczyć radości tworzenia, rodzice zaś wyciszyć się po męczącym dniu.

 

 

Dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił w filcowaniu firma Dimensions wypuściła zabawki z filcu do zrobienia właśnie tą metodą. Ich wykonanie jest niezwykle proste i przyjemne. Nie wymaga również zakupu żadnych dodatkowych narzędzi, gdyż w zestawie znajdują się wszystkie niezbędne akcesoria.

 

Aby uzyskać taką wyjątkową, trójwymiarową zabawkę należy jedynie wykorzystać załączone podstawowe narzędzia oraz krok po kroku podążać za wskazówkami zawartymi w instrukcji. Filcowanie wełny przeznaczoną do tego igłą jest bardzo proste. Wystarczy wydzieloną porcję dźgać do momentu aż będzie stanowić zbity i spójny kawałek o pożądanym kształcie. Na podobnej zasadzie przebiega łączenie poszczególnych elementów. Pracując z kawałkiem wełenki należy korzystać z załączonej podkładki, pozwala to na głębsze wbijanie igły i uzyskanie lepszego efektu końcowego, a także zapobiegnie pokuciu palców. Ostatnim etapem jest wykończenie dzieła. Przy użyciu muliny i igły do haftu można wykonać oczka, buzie oraz inne elementy dekoracyjne.

W ofercie Dimensions znajdują się dwa rodzaje zestawów. Do dużych i średnich postaci dołączone są foremki oraz szablony, które pomogą w osiągnięciu doskonałego kształtu, natomiast małe zabawki tworzy się wyłącznie za pomocą igły do filcowania przy wykorzystaniu podstawowych technik. Zestawy z formą mają dodatkową zaletę, po dokupieniu wełny przy ich pomocy można stworzyć więcej zabawek, zmieniając jedynie kolory i dodatki.

Każde zwierzątko jest ręcznie robione, więc jedyne w swoim rodzaju, a jego tworzenie dostarczy małym artystom mnóstwo radości. Praca z wełną i samodzielne zamienianie jej w trójwymiarową formę wspomaga rozwój wyobraźni oraz zdolności manualne. Ponadto dzieci widząc efekty swojej pracy doświadczą poczucia sukcesu i satysfakcji z wykonanego dzieła.

Wszystkie zestawy zawierają filc (100% wełna), igły do filcowania i maty. Ponadto w niektórych znajdują się igły do haftowania oraz bawełniane nici, aby dodać wykończenie zabawce, na przykład w postaci wąsów.

Dystrybutor: Needle&Art

Producent: Dimensions