Reklama

Halloween dla dziecka to przede wszystkim barwne maskarady, przebieranie się za mroczne postacie i straszenie wszystkich wokół. Kostiumowe szaleństwo to dla dzieci wyśmienita zabawa i próba ich aktorskich umiejętności. Raz do roku maja niepowtarzalną okazją wcielić się w przerażającego wampira, czarownicę czy obwieszony łańcuchami szkielet. Przebranie warto wybierać razem z dzieckiem, w końcu to właśnie ono będzie je nosić i powinno być z niego zadowolone.

W bogatej ofercie GoDan znajdują sie zarówno gotowe kostiumy, jak i ogromna ilość akcesoriów,   które dodadzą klimatycznego charakteru przygotowanemu samodzielnie przebraniu. Fantastyczne kapelusze czarownic, barwne różki, długie szpony czy przeróżne maski wprowadzą wyjątkową atmosferę Halloween. Przebierając sie za te wszystkie strachy dziecko oswaja się ze swoimi lękami. Maluchy doskonale zdają sobie sprawę, że wszystkie te dekoracje to tylko rekwizyty, a prawdziwe duchy i potwory nie istnieją.

 

Atrakcją dla dzieci będzie również możliwość pomalowania sobie twarzy. Zestawy barwnych   farbek pomogą w charakteryzacji do wybranej postaci. Szczególnie, że załączone są do nich dodatkowe elementy, jak nos wiedźmy, piracka przepaska czy wampirze zęby.

Podczas obchodów Halloween nie powinno również zabraknąć dekoracji,   szczególnie jeśli rodzice organizują imprezę dla dzieci w swoim domu. Ozdoby z motywami dyni, wiszący szkielet czy girlandy z duchów lub pająków pomogą w stworzeniu atmosfery z dreszczykiem emocji, tak pożądanej przez maluchy.

Jedną z licznych halloweenowych zabaw jest słynny "cukierek albo psikus". Poza frajdą jaką dzieci mają z chodzenia w swoich kostiumach po ulicy i zbierania słodyczy, rozwija ona umiejętności społeczne oraz uczy nawiązywania kontaktów. Pukając do drzwi sąsiadów maluchy nabywają odwagę w wypowiadaniu się i rozmowie. Taka lekcja przyda się szczególnie nieśmiałym dzieciom. Jest to również doskonały sposób na lepsze poznanie mieszkających w pobliżu ludzi i integrację z nimi. Idealnym rekwizytem do tej zabawy będzie   filcowy koszyk   , ten z różkami i malutkimi skrzydełkami nietoperza lub w klasycznym pomarańczowym odcieniu z motywem gotującej w kotle wiedźmy, do którego maluchy będą zbierać wyproszone słodkości.

Dzieci planując swoje kostiumy oraz pomagając w tworzeniu dekoracji uczą się kreatywności i rozwijają zmysł twórczy. Warto więc wspierać je w tych przedsięwzięciach i stworzyć okazję do wyrażenia swoich pomysłów. Jeden bajeczny kapelusz wiedźmy może być punktem wyjścia do niezwykłego kostiumy, wystarczy tylko puścić wodze fantazji i samemu stworzyć resztę przebrania.

Dystrybutor: GoDan

GoDan