Reklama

eduPunkt Centrum Nowej Edukacji organizuje niezwykle ciekawe zajęcia dla małych pasjonatów robotyki, podczas których dzieci poznają proste języki programowania, które wykorzystają do "ożywienia" zbudowanych z klocków LEGO robotów. Warsztaty składają się z czterech etapów dostosowanych do różnego poziomu wiedzy i umiejętności uczniów. Takie zajęcia to prawdziwa przygoda z nauką, która pozwala rozwijać pasję i zainteresowania małych odkrywców.

1 etap kursu: LEGO® WeDo

Pierwszy etap kursu bazuje na zestawie LEGO WeDo i podzielony został na cztery bloki tematyczne, które trafiają w różne zainteresowania dzieci. Są to zaskakujące maszyny, dzikie zwierzęta, sport i niesamowite przygody. Zadaniem kursantów jest zbudowanie trzech robotów z każdego takiego bloku. Pierwszy punkt zajęć to prezentacja edukacyjna nawiązująca do budowania robotów, mająca pobudzić kreatywność dzieci. Następnie mali uczestnicy oglądają na swoich komputerach film dydaktyczny dotyczący konkretnego modelu robota, z którego dowiadują się o przyszłych możliwościach konstrukcji. Na koniec przechodzą do budowy własnego robota, według wyświetlanych wskazówek. Aby go "ożywić" podłączają silnik, czujniki oraz kostkę USB do komputera i zaczynają programowanie za pomocą prostych algorytmów.

LEGO WeDo

 

2 etap kursu: LEGO® WeDo + Scratch

Podczas tych zajęć mali uczestnicy poznają prosty język programowania Scratch, z którego obsługą bez problemu dadzą sobie radę już dzieci w wieku 8 - 10 lat. Nauka ta połączona będzie z pracą z czujnikami i klockami LEGO, co czyni z tego kursu niezwykle interesującą propozycję, która przyciągnie uwagę małych pasjonatów informatyki. Wykorzystując wybrane polecenia dzieci stworzą własne projekty, które następnie umieszczą w sieci dzieląc się nimi z ponad 300 tysiącami innych użytkowników.

Ważne informacje o 1 i 2 etapie kursu:

  • każdy składa się z 12 spotkań,
  • pojedyncze spotkanie trwa 60 minut,

3 etap kursu: LEGO® Mindstorms

 

LEGO Mindstorm

Na zajęciach uczestnicy pracować będą z zestawami LEGO Mindstorm NXT 2.0, wyposażonymi w elementy umożliwiające skonstruowanie robotów, które potrafią się poruszać i wykonywać polecenia. Do programowania wykorzystywane są graficzne, intuicyjne języki, dzięki którym nawet najmłodsi będą w stanie zgłębić tajniki tej sztuki, poznać strukturę algorytmów oraz samodzielni zaprogramować własnego robota, który "ożyje" dzięki specjalnej kostce NXT, wyposażonej w 32-bitowy procesor oraz cztery porty wejścia i trzy wyjścia do komunikacji z sensorami oraz innymi urządzeniami.

 

Ważne informacje o 3 etapie kursu:

  • składa się z 12 spotkań,
  • jedno spotkanie trwa 90 minut,

4 etap kursu: LEGO® Mindstorms

Zajęci te skierowane są do dzieci, które wcześniej pracowały już z robotami LEGO i poznały podstawy programowania w języku NXT. Podczas każdego ze spotkań zbudują one i zaprogramują skomplikowanego robota korzystając z części z zestawów LEGO® Mindstorms NXT 2.0 oraz różnych opcji programowania.

Ważne informacje o 4 etapie kursu:

  • składa się z 6 spotkań,
  • jedno spotkanie trwa 180 minut,

 

LEGO Mindstorm

 

Budowanie i programowanie robotów to nie tylko świetna zabawa, która rozwija wyobraźnię i kreatywność, ale również niezwykle przyjemna forma nauki, która przybliży dzieiom zagadnienia matematyki i fizyki. Na takie zajęcia dodatkowe raczej nie trzeba będzie namawiać małych konstruktorów.

Dystrybutor: akces.poznan.pl

Organizator: eduPunkt