Reklama
Box Bug

Dzieci bardzo lubią tworzyć z tektury najróżniejsze projekty, aby później wykorzystywać je w swoich zabawach, nie ważne czy będzie to samochód, miecz, tarcza czy domek dla lalek. Materializują w ten sposób swoje marzenia i pomysły, ćwicząc jednocześnie zdolności manualne. Jednak pozostawienie dzieci samych z takim przedsięwzięciem nie jest zbyt bezpieczne. Kontakt malucha z nożyczkami lub nożem może różnie się skończyć, zwłaszcza jeśli dziecko nie ma świadomości, że powinno uważać na ostre krawędzie.

Problem ten rozwiązuje Box Bug . Jest to urządzenie do cięcia tektury stworzone z myślą o najmłodszych. Pozwala ono na całkowicie bezpieczne wycinanie z kartonu dowolnych kształtów. Korzystające z niego dzieci unikną kontaktu z ostrymi krawędziami tnącymi nożyczek i noży. Przyrząd ma poręczny, zaokrąglony kształć z tworzywa sztucznego, przypominający pancerzyk żuczka oraz plastikowe kółka, które poruszają dwoma okrągłymi metalowymi ostrzami podczas sunięcia wzdłuż tektury.

Box Bug

Mała przestrzeń na spodzie Box Bug   jest akurat dobra do wsunięcia kartonu, ale niewystarczająco duża dla paluszków dziecka. Rodzice mogą więc być pewnie, że nie uda mu się w ten sposób dostać do ostrzy, ani celowo, ani przez przypadek. Ponadto urządzenie poprzez wąski otwór na szczycie wysuwa wycinany kawałek tektury, który może zostać wykorzystany jako lina lub inna dekoracja dziecięcego projektu.

Producent: Quirky