Reklama

Trampolina  , czasem nazywana batutą, to sprzęt gimnastyczny szczególnie lubiany przez dzieci, choć oczywiście korzystać z niej może każdy, niezależnie od wieku. W końcu skoki to nie tylko doskonała zabawa, która swoją drogą przyda się każdemu, ale także sposób na podniesienie sprawności fizycznej. Ćwiczenia na trampolinie pozytywnie wpływają na rozwój koordynacji ruchowej, równowagi, wytrzymałości oraz ogólny stan naszego organizmu. Pomagają także pozbyć się stresu i poczuć prawdziwe szczęście, swobodnie unosząc się w powietrzu. W przypadku dzieci nadpobudliwych, bądź bardziej aktywnych, będzie to doskonała metoda uwolnienia nadmiaru energii. A dla maluchów cierpiących na brak apetytu lub problemy z zasypianiem, skoki na trampolinie mogą okazać się doskonałą terapią. Ponadto taka zabawa, wyzwalając duże pokłady pozytywnej energii, sprzyja lepszemu rozwojowi psychicznemu i samopoczuciu małych skoczków.

Trampolina BERG

Na rynku dostępne są małe trampoliny dla dzieci domowe do ćwiczeń aerobowych, średnie, idealne do zabaw dla aktywnych dzieci, oraz duże trampoliny ogrodowe. Te ostatnie dodatkowo można wyposażyć w siatkę zabezpieczającą, chroniącą przed wypadnięciem poza batutę. I choć modele bez niej oferują szersze możliwości zaawansowanym użytkownikom, to nie nadają się raczej dla dzieci oraz niewprawionych dorosłych. Łatwo z nich spaść i ulec kontuzji. Trampolinę można także wyposażyć w dolną siatkę ochronną, która nie pozwala na wchodzenie pod nią zwierząt domowych oraz małych dzieci, co mogłoby być niebezpieczne jeśli ktoś akurat korzystałby z urządzenia.

Trampolina BERG

Ważnymi parametrami, na które powinniśmy zwrócić uwagę, przy wyborze trampoliny są solidność wykonania ram oraz sprężyn, jakość maty skaczącej, a także jej średnica. Jeśli planujemy wspólną zabawę kilku osób jednocześnie, powinniśmy zaopatrzyć się w model minimum 2-metrowy, choć zalecane byłyby produkty o wielkości powyżej trzech metrów. Dzieci do 6 roku życia, ze względu na nie w pełni rozwinięty zmysł równowagi powinny na trampolinie skakać same.

Trampolina BERG inground

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo istotny jest również wybór miejsca, w którym ustawimy trampolinę. Podłoże powinno być równe, stabilne i suche. Mokra trawa może sprawiać, że podczas skoków urządzenie będzie się przesuwać. W najbliższym otoczeniu nie mogą znajdować się żadne ogrodzenia, gałęzie drzew, czy żywopłoty. Przed każdym użyciem warto także sprawdzić stan techniczny trampoliny.

Jeśli zachowamy te podstawowe zasady bezpieczeństwa i zdecydujemy się na zakup dobrej jakości sprzętu, dostarczymy swoim pociechom wielu chwil wypełnionych radością i doskonałą zabawą na świeżym powietrzu. A może od czasu do czasu również sami skorzystamy z tej odstresowującej rozrywki.

 

 

Supertoys