Reklama

Rozmowy z dzieckiem. Proste odpowiedzi na trudne pytania - to od dziś niezbędnik każdego rodzica, napisany przez Justynę Korzeniewską.

Jak sama nazwa wskazuje jest to poradnik dla rodziców zawierający dokładne i proste do zrozumienia przez dziecko odpowiedzi na trudne pytania, które prędzej czy później zada swoim rodzicom. Książka zawiera około 40 odpowiedzi na takie właśnie pytania; autorka nie ograniczyła się jednak do wszystkim znanego: - Mamusiu, tatusiu co to jest seks?. Nie, horyzonty tej książki są o wiele szersze. Poruszane są wniej także takie tematy jak: różnice między płciami, znaczenie narodzin, wykorzystanie seksualne lub chociażby patologia w rodzinie albo poza nią.

Dużym atutem poradnika dla rodziców są zabawne anegdoty, które nieco rozjaśniają poruszane problemy, krótkie wyjaśnienie przed każdym rozdziałem, dlaczego dziecko zadaje takie a nie inne pytania, a także zakończenie książki, w którym autorka skupia się głównie na emocjonalnym rozwoju dziecka. Rozmowy z dzieckiem. Proste odpowiedzi na trudne pytania.(20 zł) ułatwiają więc rodzicom rozmowę z dzieckiem na trudne tematy, a jeśli sięgną po nią dość wcześnie na pewno bardzo ułatwią także dziecku zrozumieć trudne zagadnienia.

Jednym słowem – wspaniała i ciekawa książka, której potrzebują rodzice.

Recenzuje Julia Janiszewska

Zobacz inne pomysły na prezent: