Reklama

Za oknami robi się coraz ładniej a słoneczne dni zachęcają do wyjścia z domu. Dzieci lubią zabawę na świeżym powietrzu, a spacery i wycieczki to dla nich świetna zabawa, która dostarcza wiele ciekawych wrażeń.

Ponieważ jednak nie zawsze mamy pomysł jak zorganizować dziecku ten czas, aby po 10 minutach nie stwierdziło, że się nudzi i chce do domu przedstawiamy kilka pomysłów na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu:

  • Wycieczka do lasu - zabierzcie dzieci do lasu, podczas spacerowania możecie oddychać świeżym powietrzem i nasłuchiwać odgłosów lasu. Dzieci są bardzo ciekawe tego co je otacza, może uda wam się spotkać wiewiórkę, albo znaleźć szyszkę.
  • Wyprawa do miasta - bezcelowe spacerowanie może znudzić dziecko, dlatego każdy spacer niech będzie ciekawą przygodą. Wybierzcie się na przejażdżkę autobusem lub tramwajem, dla najmłodszych dużą atrakcją okazać się może wizyta na poczcie.
  • Rowerowe szaleństwo - na rowery można wybrać się już z małym dzieckiem wystarczy fotelik rowerowy lub przyczepka dla dziecka. To świetna forma na wypoczynek dla całej rodziny. Można wybrać się na zwiedzanie okolicy wyznaczając wcześnie miejsce na mapie do którego chcemy dotrzeć.
  • Zabawa w ogrodnika - jeżeli sami nie posiadamy działki na pewno znamy kogoś kto takową posiada i zaprosi nas. Które dziecko nie lubi bawić się w ziemi, dlatego szpadelek w dłoń i do dzieła: kopanie, sianie, podlewanie- to tylko niektóre atrakcje z pobytu na działce.
  • Zabawa w spostrzegawczość - podczas kolejnej wyprawy na łąkę lub do parku możemy zabrać ze sobą atlas z owadami lub ptakami i bawić się w kto pierwszy zobaczy owada lub ptaka a następnie odnaleźć je w atlasie.
  • Nie ma to jak sport - zabierzcie dzieci na boisko szkolne lub w miejsce, gdzie będą mogły pobawić się piłką. Już najmłodsze dzieci lubią zabawę z piłką, można nią turlać lub rzucać do celu, troszkę starsze dzieci mogą zacząć grać w piłkę nożną, a wybiegane dzieci są  szczęśliwsze.