Reklama

Rynek zabawkarski zalewa nas wielofunkcyjnymi zabawkami dla dzieci, ale ciężko wybrać pośród nich inteligentną zabawkę edukacyjną.  Włoska firma QUERCETTI podjęła się tego trudnego zadania i w ten sposób powstały linia Klocków Georello Quercetti przeznaczonych dla dzieci od 3 lat.

 

Bawiąc się tymi zestawami w radosny sposób dzieci poznają podstawowe zasady mechaniki (przyczyna skutek). Każdy zestaw zawiera kolorowe koła zębate i płytę, na której dzieci przy pomocy łączników  mogą budować nieskończoną liczbę kombinacji, a potem tworząc reakcję łańcuchową wprawić wszystko w ruch.

Wszystkie elementy wykonane są z niełamliwego tworzywa sztucznego i mają zaokrąglone krawędzie dzięki czemu są bezpieczne. Podczas zabawy tym zestawem dzieci rozwijają zdolności manualne oraz koordynacje wzrokowo- ruchową.

Ponieważ wszystkie elementy są kolorowe i maja ciekawe kształty  podczas zabawy można uczyć dziecko również rozpoznawania kolorów i kształtów.

Klocki konstrukcyjne georello można łączyć z innymi zestawami. Idealny zabawka dla przedszkolaka.

 

klocki

 

Klocki są bardzo ładnie wykonane z niełamliwego tworzywa sztucznego, nie mają ostrych krawędzi, elementy idealnie do siebie pasują. Łączniki i kolorowe kołeczki, bez większego wysiłku wchodzą w klocki podstawowe, sprawiając, że dziecko się nie denerwuje przy tworzeniu, jak to nieraz z klockami bywa.

Ta zabawka to połączenie nauki i zabawy, dzieci odkrywają proste zasady mechaniki, w tym wypadku przyczyna-skutek, świetnie się przy tym bawiąc.

Małgorzata Kaptur

 

więcej...

Dystrybutor: DANTE