Reklama

Akademia Umysłu to nowatorska seria programów multimedialnych, rozwijających pamięć, koncentrację uwagi i inteligencję. Marek Szurawski, autor książek nt pamięci, napisał że jest to „niezwykle wartościowa pozycja na rynku, podkreślająca wagę samokształcenia i rolę samodzielnego wysiłku w rozwijaniu i możliwości intelektu i całego naszego potencjału.  Pobudzające ćwiczenia, z elementami humoru i o  różnym stopniu trudności pozwalają przeżyć swoistą przygodę intelektualną o wielorakich korzyściach. Ćwiczą bowiem przy okazji koncentrację, refleks, budują wspierające nawyki, dostarczają satysfakcji z pokonywania barier, a co najważniejsze doskonalą podstawowe narzędzia twórczego myślenia i uczenia się. "

W skład serii Akademia Umysłu wchodzą, dostępne w dwóch częściach, programy:

  • Pamięć – zawiera metody i techniki doskonalenia pamięci
  • Koncentracja – skuteczne ćwiczenia rozwijające uwagę i   koncentrację
  • Szybkie Czytanie- efektywne metody pochłaniania ogromnych ilości informacji.

Każdy z programów składa się z 16 ćwiczeń, które mają na celu trenowanie pamięci, koncentracji i naukę szybkiego czytania. Motywacja do dalszego wysiłku, są informacje, które osoby korzystające z tych programów otrzymują w formie komunikatu wyświetlonego na ekranie lub odtwarzanej wypowiedzi. Jednym z atutów tych programów jest możliwość osiągania kolejnych poziomów trudności, co potrafi zachęcić do wielogodzinnych ćwiczeń umysłu. Dla dzieci i młodzieży takie programy są mądrą alternatywą dla typowych gier.

 

Program godny polecenia osobom, które narzekają na zbyt wolne tempo czytania a także chcą rozwijać swoje zdolności pamięciowe i polepszyć koncentrację.

Seria ta otrzymała główną nagrodę w kategorii multimedia w  tegorocznej edycji Konkursu: „Świat przyjazny dziecku” .

Akademia umysłu