Reklama

Z nasionka czy z sadzonki?

Aby osiągnąć szybkie efekty, warto kupić gotowe rozsady pomidorów, truskawek czy poziomek. Możemy kupić od razu z owocami na krzaczkach. Efekt jest spektakularny, gdy owoce wybarwią się na krzaczkach i będą gotowe do zjedzenia. Dzieci z pewnością będą codziennie obserwowały, czy już są gotowe do schrupania, czy jeszcze nie. Muszą nauczyć się także cierpliwości i odczekać do momentu, aż przyjdzie właściwy czas.

Polecam zakup gotowych, już dobrze ukorzenionych rozsad. Przygotowanie ich zostawmy fachowcom, a sami cieszmy się z pielęgnowania już trochę podrośniętych roślinek, na których są już młode owoce i warzywa. Jeśli chcecie mieć owocujące truskawki, możecie dostać je w sklepach ogrodniczych, ale polecam kupowanie rozsad w internecie. W Gospodarstwie Ogrodniczycm K.W. i ich sklepie sadzonki-truskawek.eu  w cenie jednego krzaczka truskawek ze sklepu ogrodniczego dostaniecie 10 sztuk mocno ukorzenionych sadzonek, a dodatkowo możecie wybrać odmianę o idealnym smaku i okresie owocowania. Dostaniecie w zabezpieczonych paczkach i choć zaraz po rozpakowaniu wyglądają na malutkie, ale wystarczą im dwa dni na słońcu, a rozprostują się rozłożą swoje kapelusze liści.

Zobaczcie gotowe też sadzonki z Fabryki Rozsady, które można kupić przez internet i wsadzić w swoim ogródku do skrzyń lub do doniczek. Możecie wybrać krzaczki już owocujących, małych pomidorów. Do wyboru: Pomidor czerwony, Pomidor żółty i Pomidor fioletowy. A może zdecydujecie się na Sałatę masłową lub zioła, takie jak: Bazylia, Oregano, Mięta.

Dzieciom warto pokazać jednak jak wyrastają rośliny z nasionek siejąc: kiełki, fasolę, groch…. Możemy to zrobić w słoiku, na talerzyku lub w Kiełkownicy szklanej z podstawką.

Oprócz sadzonek jadalnych tj: pomidorki, sałata, poziomki, truskawki, zioła, są także rośliny miododajne czy mała łąka. Bomby Kwietne to specjalna mieszanka nasion jednorocznych roślin ozdobnych wymieszanych z podłożem i uformowanych w małe kule. Po wysadzeniu kul otrzymasz kolorową, różnorodną, przyjazną owadom kompozycję kwietną. Bomby idealnie nadają się do pojemników, pustych miejsc w ogrodzie lub przestrzeni miejskich. Są bardzo łatwe w użyciu, wymagają podlewania tylko w początkowej fazie wzrostu, a wybrane gatunki są odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Możecie wybrać Bomby Kwietne tj: Mieszanka wabiąca motyle

Mieszanka o pachnących kwiatach, Mieszanka balkonowa, Kiełkownica szklana z podstawką oraz Konfetti kwietne mieszanka roślin jednorocznych

Zestawy DIY

W sklepach znajdziemy takie dla dzieci i dla dorosłych. W zestawach mamy wszystkie elementy do rozpoczęcia własnej uprawy oraz instrukcję.

Zestaw Mój pierwszy ogród DIBYS to zabawa i nauka w jednym. Pozwala na czerpanie radości z procesu uprawy roślinek, obserwowania ich wzrostu oraz korzystania z plonów swojej pracy. Ponadto zachęca do kreatywnej twórczości poprzez pomalowanie drewnianej skrzynki

Fabryka Rozsady przygotowała patent na uprawy własnych sadzonek: Zestaw do uprawy rozsady cukinii, Zestaw do uprawy mikroliści (zbiory już nawet po 7 dniach od zasiania), Zestawy do uprawy już z gotową roślinką pomidora.

W Zestawie DIY Las w słoiku, w którym znajdziecie wszystkie elementy do stworzenia naturalnego ekosystemu: drenaż, węgiel aktywny, specjalną mieszankę ziemi (idealną pod lasy w szkle), ozdobne kamyczki, mech, słój z drewnianym wieczkiem i oczywiście rośliny.

Narzędzia ogrodnicze

Zacznijmy od rękawic, które występują również w rozmiarze dla dzieci. Jeśli poważnie podejdziemy do sprawy warto mieć małą łopatkę, Grabki czy taczkę. Dzieci do uprawy na większych grządkach mogą się wykorzystać Zestaw narzędzi ogrodniczych, a do uprawy w doniczkach i skrzyniach Zestaw podręcznych mini narzędzi ogrodniczych Small Foot Design. Przepiękne, stylowe narzędzia i fartuchy dla dorosłych znajdziecie pod logo Essschert Design.

Skrzynki, mini szklarnie, donice – w czym sadzić?

Rozsady i nasionka posadźcie w miejscu pełnym słońca. Możecie wykorzystać doniczki ceramiczne, drewniane, betonowe czy plastikowe. Na małych balkonach świetnie sprawdzi się Donica z juty do uprawy warzyw, ziół i kwiatów „GROWIN’ROUND”, czy Zielona ściana osłonka z juty do kwiatów i ziół 4 kieszenie, którą możemy powiesić na ścianie.

Drewniana Mini szklarnia Vintage Greenspot to doskonała alternatywa dla osób mieszkających w mieście, które chcą posiadać swój własny ogródek na balkonietarasie lub podwórzuInspekt na podwyższeniu to prosty i wygodny sposób na uprawę Twoich ulubionych ziół, warzyw i owoców od wczesnej wiosny aż do później jesieni.

Wyposażona jest w otwieraną pokrywę z odpornego poliwęglanu komorowego, który przepuszcza promienie słoneczne i zabezpiecza przed zmieniającą się temperaturą i warunkami pogodowymi. Pozwala to na szybki i bezproblemowy wzrost nawet bardzo wymagających kwiatów, warzyw oraz ziół. 

Mini szklarnia Lavish  ma funkcjonalną, drewnianą konstrukcję, która pozwoli cieszyć się własnym ogródkiem z ziołami, warzywami lub owocami od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni. Produkt sprawdzi się zarówno w tradycyjnych, przydomowych ogródkach, jak i uzupełni wystrój nowoczesnego tarasu czy większego balkonu.

Mini szklarnia Origin jest doskonała dla osób posiadających rośliny doniczkowe na balkonie lub tarasie. Szklarnia przede wszystkich chroni rośliny wewnątrz przed zmiennymi warunkami pogodowymi jak niska temperatura, śnieg, grad oraz silny wiatr. Dzięki bardzo dobrej izolacji, szklarnia tworzy idealne warunki i zapewnia odpowiednią ilość światła do rozwoju sadzonek ziół, warzyw oraz owoców, nawet na wczesnym etapie rozwoju.

Pomyślcie też o akcesoriach dla ptaków i owadów, tj. poidełka, domki dla owadów i karmniki.

Książki o botanice, o warzywach, zrób to sam, Kucharskie świadomość żywieniowa

Rośliny. Cuda natury na wyjątkowych ażurowych rycinach Wydawnictwa Mamania, z której dzieci dowiedzą się czym jest fotosynteza? Czy istnieje leśny internet i czy drzewa mogą być nieśmiałe? Poznaj tajemnice zapylania roślin, spotkaj się z roślinami pionierskimi i glonami, zbadaj anatomię kwiatów i dowiedz się, jak rosną mięsożerne gatunki roślin!
Wyjątkowy atlas botaniczny, który dzięki spektakularnym rycinom pozwala zajrzeć w głąb bujnego świata roślin.

Mój własny ogród. Odkrywamy tajemniczy świat roślin, grzybów i porostów Wydawnictwa Jedność przedstawia królestwo roślin i grzybów, przykuwającymi uwagę ilustracjami i mnóstwem frapującej wiedzy. Porwie naszych małych czytelników do fascynującego świata botaniki i mykologii i sprawi, że będą chcieli pozostać w nim na dłużej… Poznajcie interesujące gatunki roślin, grzybów i porostów, zaskakujące fakty przyrodnicze.

Powiem Wam, co natura daje nam Wydawnictwa Jedność to solidna wiedza przyrodnicza i dobra zabawa w jednym. Dzieci chętnie zajrzą do zabawnej kartonowej książki z okienkami, która przykuwa uwagę nie tylko pełnymi humoru ilustracjami, ale i mnóstwem zaskakujących ciekawostek.

Sekretne życie pszczół to słodka jak miód książka, poprzez barwny tekst i zachwycające ilustracje, odsłania przed nami sekretne życie pszczół.
W oryginalny sposób przedstawia wiele przyrodniczych ciekawostek. Dzięki niej dzieci dowiedzą się, jak zbudowana jest pszczoła, jak wygląda wnętrze jej domu, czyli ula, w jaki sposób pszczoły budują plaster miodu i jak zachwycająco potrafią tańczyć; przekonają się, jak zorganizowana jest pszczela społeczność, i będą potrafiły odróżnić królową pszczół od pszczoły robotnicy. Wreszcie, uświadomią sobie, jak bardzo ważne są pszczoły dla życia roślin i ludzi i będą wiedziały, co możemy zrobić, by wspomóc te pracowite owady w ich pracy…

Dla najmłodszych Ale ule! Wydwanictwa Jupi jo! to kartonowa książeczka z pomysłowymi wycięciami zaprasza dzieci do fascynującego świata pszczół. Dzięki jej barwnym i pełnym humoru stronom dzieci poznają wiele słodkich jak miód ciekawostek i poczują się, jakby zaglądały do wnętrza ula. Bzz, bzz! Ale ule! Ale zabawa!

Basia i tajemnice ogrodu od HarperKids to książka, w której bohaterka nie tylko pozna ciekawostki ogrodu, lecz także dowie się, jak ważna dla miasta jest zieleń, o którą wszyscy powinniśmy dbać, aby żyło nam się lepiej.
Z tej książki młodzi czytelnicy dowiedzą się, jak ważne jest dbanie o zieleń w miastach i że tereny zielone dają ochłodę mieszkańcom oraz wytchnienie miejskim zwierzętom. „Basia i tajemnice ogrodu” to niesamowita