Reklama

Zabawki to produkty bezpieczne dla dzieci, które mogą rozwinąć dziecięce talenty, wesprzeć naukę empatii, poprawić sprawność nie tylko manualną, ale również całego ciała. Zabawa potrafi ukierunkować ciekawość dziecka, sprawić, że odważnie sam stanie się małym badaczem, chcącym zgłębić prawa fizyki, matematyki, nauczy się czytać i pisać.

Wystarczy, że my, dorośli, wybierzemy odpowiedni prezent. Czy to łatwe? Wcale nie, ale postaram się pomóc. Pamiętajcie, że prezent powinien być dostosowany do wieku i zainteresowań dziecka, dodajmy do tego szczyptę wyobraźni.

Lalki i figurki

Zabawa lalkami uczy dzieci empatii, troski, pozwala na odgrywanie ról. Dzieci starają się odtworzyć dialogi, jakie widziały w domu, w przedszkolu czy szkole, uczą się także przenosić do rzeczywistości fabuły filmowe czy te, o których dowiedziały się z książek (np. książka dziennikarki TVN24 Alemama, czyli historia z życia wzięta, Agata Wolna). Jeśli zastanawiacie się jaką książkę wybrać dla dziecka, zajrzyjcie na strony akcji społecznych #TataTeżCzyta i Alternatywna Lista Lektur, tam znajdziecie tytuły najwartościowszych książek dla konkretnej grupy wiekowej.

Najciekawsze jest jednak to, że dzięki takim rekwizytom potrafią wymyślać nowe scenariusze czy ćwiczyć nowe interakcje.

Dzieci lubią bawić się klasycznymi lalkami, które są do nas ludzi bardzo podobne tak jak Seria Hiszpańskich Lalek Paola Reina Las Amigas. Ich długie, gęste włosy można godzinami czesać i fryzować, a laki przebierać i animować.

Zrób to sam

Ponieważ dzieci coraz więcej czasu spędzają przed ekranami, trochę zapomniały o zabawkach DIY. Dzieci docenią Maskotki do samodzielnego uszycia. W zestawach znajdują się wstępnie podziurkowane tkaniny, plastikowa igła, nici i wskazówki jak takie cudo wyczarować.

Fabryka bransoletek Maped Creativ pozwoli na stworzenie pięknej biżuterii. Własnoręcznie mogą produkować koraliki i bez trudu nawlekać ozdoby na żyłkę. W zestawie znajdują się elementy dekoracyjne takie jak frędzelki, złote koraliki, separatory i ozdobne charmsy.

Najsłodszym prezentem będzie Zestaw DIY do robienia własnej czekolady, dostarczy świetnej rozrywki i jednocześnie stworzy wyjątkowe chwile wspólnego działania. To doskonały sposób na to by stać się małym cukiernikiem.

Nauka + zabawa

Dzieciom, które od życia oczekują czegoś więcej polecam zabawki, które pozwalają na zdobywanie wiedzy przez własne doświadczenia.

Dzięki GraviTrax Junior nawet trzylatek zbuduje tor grawitacyjny. To doskonały sposób na rozwijanie dziecięcej wyobraźni i naukę fizyki w zabawie. W grze Dookoła świata najmłodsi wcielają się w rolę dziennikarzy – podróżników, których zadaniem jest odwiedzenie 10 miast położonych w różnych zakątkach świata. Nie na każdą jednak podróż wystarczy im budżetu, dlatego muszą zarobić dodatkowe środki. Powinni się więc wykazać sprytem, przedsiębiorczością i umiejętnością planowania.

Czytając książkę możemy wytłumaczyć dzieciom jakie mamy Cuda w ciele. Opowieści 5 minut przed snem.

Dzięki Laboratorium Zwariowanej Anatomii dzieci poza poznaniem teoretycznej wiedzy dotyczącej ciała ludzkiego mają okazję stworzyć własnego szkieletora, sztuczną krew, a nawet... mózg! "

Nie zapomnijmy o najmłodszych, których możemy obdarować pudełkiem kilku rozwojowych zabaw

Gry dla całej rodziny

Na rynku jest wiele gier, które warto wybrać, ja wybrałam same perełki. Charakteryzuje je: proste zasady, wciągająca tematyka i niezwykle efektowna rozgrywka. Doktor Eureka namawia graczy do mieszania molekuł w fiolkach tak, by nie dotknąć i nie upuścić żadnej z nich. Sprawdź, czy możesz zostać najbystrzejszym naukowcem w laboratorium! Po rywalizacji czas na współpracę w wyprawie razem ze Spy Spy Guy Junior Zwierzaki. Wspólnie wcielacie się w rolę młodego detektywa i próbujecie schwytać złoczyńcę, nim ten złapie wszystkie zwierzaki świata i zamknie je w swoim prywatnym zoo. Ćwiczcie spostrzegawczość, umiejętność skupienia uwagi i współpracy, poszukując poszlak na barwnej, rysunkowej ponadmetrowej planszy.

SVOORA Kółko krzyżyk 3D możesz zagrać klasyczną rozgrywkę na jednym poziomie lub podjąć wyzwanie i rozszerzyć poziom do trzech warstw. Pilnuj ruchów przeciwnika, bo na trójwymiarowej planszy łatwo coś przeoczyć. Nie daj się ograć i zostań mistrzem! No i na koniec wyjątkowo angażująca gra zręcznościowa, w której odbijamy od trampoliny gumowe świnki i staramy się trafić nimi prosto do błotnego dołka. Gra Świnie na trampolinie ma proste zasady i pozwala ćwiczyć koordynację oraz celność w atmosferze doskonałej zabawy.