Reklama

Wkraczając do Magicznych Ogrodów powitał nas niezwykle owłosiony gigant Mordol. Najmłodsi jednak wcale się nie przestraszyli, lecz od razu przeszli do poznawania nowego gatunku i szukali wspólnego języka.

Park wzywał do zwiedzania, z Baśnikiem w ręku rozpoczęliśmy podróż po niezwykłych krainach. Ogrody zachwyciły nas tysiącem barw i zapachów. Przepiękne kwiaty i rabaty pieczołowicie pielęgnowane przez ogrodników zapowiadały ciekawy dzień. Ogród został tak zaprojektowany, aby o każdej porze roku kwitły w nim inne rośliny. Rosną w nim drzewa, krzewy i kwiaty prestiżowych i efektownych odmian, między innymi: wiśnie japońskie, piwonie, róże, tulipany (w tym własna odmiana, jak podpowiada przewodnik - Magiczne Ogrody) i wrzosy. Występuje tu także kilkanaście gatunków ptaków. Liczne jeziorka i strumienie oraz zacienione miejsca dają ochłodę nawet podczas upałów.

Jednak dzieci skupiły się na poszukiwaniu przygody. Rozpoczęliśmy do Ogrodu Wróżek z Zamkiem Wróżek. Zjazdy z pozawijanej zjeżdżalni umilały muzyczno-taneczne animacje przygotowane przez wróżki we własnej osobie.

Wkroczyliśmy do Kwiatowej Doliny, potem krótka sesja zdjęciowa na Marchewkowym Polu. Wodny Świat z piaszczystą plażą zachęcił dzieci do biegania na bosaka i chwili wypoczynku.

Krasnoludzki Gród to miejsce treningu dla młodych rycerzy, do dyspozycji mają lance i treningowe (drewniane) konie, strzelanie z kuszy czy drewniane karuzele napędzane siłą ludzkich mięśni (to znaczy – przy użyciu rodziców).

Mroczysko, jak sama nazwa wskazuje to miejsce mroczne, trochę straszne i patent na to, aby starsze dzieci nie nudziły się na rodzinnych wyjazdach. Do złego czarodzieja-smoka poprowadzi ich przewodnik, który bardzo stanowczo przypilnuje całej grupy. Nie chcę wszystkiego zdradzać, ale starsze dzieci wróciły bardzo zadowolone i z błyskiem w oku. Warto też przejść Mostami w koronach Drzew. Gospodarze chwalą się, że to unikalna na skalę Europy atrakcja z tarasami widokowymi, mostami ze ścieżkami tematycznymi oraz podziemnymi tunelami. Pod nimi kryje się miejsce, gdzie można zjeść coś smacznego i wybrać dowolny zestaw obiadowy spośród kilkudziesięciu dań – nakładając sobie różności i płacąc w zależności od wagi wybranego zestawu. Dzieciaki wybierają to co lubią i jest większa gwarancja, że zjedzą to co na talerzu. Jest też kilka zup do wyboru.

A teraz trochę fabuły. Baśnik Magicznych Ogrodów to opowieść o przyjaźni i konflikcie dwóch magów, Zorana i Araga, których podzieliły odmienne dążenia i miłość do czarodziejki Tuuli. Po stronie mrocznego Araga opowiedział się Alatus Mortis, a po stronie Zorana Król Eryk, Krasnoludy, Wróżki Smużki oraz Bulwiaki i Mordole. Bohaterowie angażują zwiedzających do zabawy i odkrywania tajemnic Ogrodu. W parku odbywają się tematyczne wydarzenia, festiwale, bale, koncerty, inscenizacje bitew oraz oryginalne pokazy taneczne i kaskaderskie.

Dobrze przemyślany projekt docenią wycieczki zorganizowane. Są w nim szerokie spacerowe ścieżki oraz przestronne i czyste rodzinne toalety. W parku znajduje się 5 restauracji, lodziarnie, kawiarnie i 2 sklepy z pamiątkami.

Magiczne Ogrody ciągle się rozwijają, pojawiają się nowe konstrukcje i atrakcje. Park wkrótce będzie obchodził swoje 10-lecie. Już nie mogę się doczekać atrakcji, jakie na ta rocznicę przygotują właściciele.

Magiczne Ogrody możecie odwiedzić w sezonie wiosennym i letnim. Adres parku to Trzcianki 92 w gminie Janowiec, w województwie lubelskim. Więcej informacji na stronie: https://magiczneogrody.com/. Polecamy gorąco.