Reklama

Disney w tym roku nie pozwoli się nudzuć młodym widzom i już 25 listopada do polskich kin wejdzie kolejna animowana produkcja: Moana . W Europie ten film będzie on wyświetlany pod tytułem Vaiana, co ma to związek z prawami do nazwy Moana, które nie są w Europie w posiadaniu Disneya.

O czym będzie ?

Trzy tysiące lat temu najdzielniejsi żeglarze na świecie przemierzali wody południowego Pacyfiku i odkrywali wyspy Oceanii. Jednak w pewnym czasie te wyprawy ustały i nikt nie rozumie dlaczego.

 

Produkcja opowiada losy nastoletniej Moany, która wyrusza w niebezpieczną podróż po Pacyfiku, chcąc dokończyć dzieło swoich przodków. Jej ambicją jest znalezienie drogi morskiej na tajemniczą wyspę.

 Z pomocą przychodzi jej półbóg Maui i razem przeżyją masę ekscytujących przygód. Produkcja skąpana będzie w polinezyjskim folklorze. Pierwszy zwiastun filmu można już oglądać i prezentuje się on naprawdę bardzo ciekawie, jeśli całość będzie równie udana, szykuje się kolejny hit.

Reżyseriątej animacji  zajęli się Ron Clements i John Musker, którzy odpowiadali za realizację "Małej syrenki" i "Alladyna".

Głosów postaciom użyczyli: Moana (Auli'i Cravalho) Maui (Dwayne Johnson)