Reklama

Dzieciństwo to niepowtarzalny okres, w którym nasz mózg rozwija się najszybciej i jest najbardziej chłonny. Wielu rodziców zdając sobie sprawę z tego, jak ważny jest to czas organizuje swoim dzieciom na co dzień zabawy, gry czy ćwiczenia doskonalące spostrzegawczość.  Seria "Mamoko" to zupełnie nowe i pomysłowe książki do zabawy w liczenie i wyszukiwanie słów. 

 


Mam oko na litery- zabawa polega na tym, by odnaleźć na stronie jak najwięcej wyrazów na daną literę Gdzie nie spojrzeć, aż roi się od postaci, przedmiotów i zwierząt. Czy znasz ich nazwy? Sprawdź to! Na czym gra łoś muzykant? Kto zagląda w paszczę krokodyla? Jakie zwierzę ściga się z zającem? Wyszukuj rzeczy, których nazwy zaczynają się na literę podaną w lewym lub prawym górnym rogu ilustracji.  Można szukać również w innych językach.

 


Mam oko na liczby- zabawa polega na tym, by odnaleźć jak najwięcej przedmiotów/ postaci, które występują na stroni. Zobacz, ile głów ma smok mieszkający w podziemiach, ile samolotów stoi na lotnisku i ile skarpetek fruwa w przestrzeni kosmicznej! Sprawdź, których postaci, zwierząt lub rzeczy jest tyle, ile wskazuje cyfra w lewym górnym rogu ilustracji.  

 Mamokom 3000 to trzeci tom bestsellerowej serii o niezwykłym miasteczku. Tym razem pełna szczegółów obrazkowa opowieść przenosi nas w przyszłość a dokładnie w rok 3000. W miasteczku roi się od przybyszów z dalekich planet, robotów i latających pojazdów. Szukaj kolejnych bohaterów i odkrywaj ich przygody. Spróbuj znaleźć wszystkie ukryte przedmioty.

 

 

 

Te książeczki to gwarancja zabawy przez wiele godzin z możliwością wielokrotnego powracania do układania opowieści. Wyobraźnia maluszków pięknie rozkwitnie a pomysłowe historie jakie od nich usłyszymy zadziwią nas na pewno. Twarde okładki wytrzymają nawet wieczory czytania z udziałem bardzo małych rączek. Polecamy całą serię wszystkim dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Ilustracje: Aleksandra i Daniel Mizielińscy

Wydawnictwo Dwie Siostry