Puzzle edukacyjne francuskiej marki Janod to seria układanek, która nauczy dziecko podstaw anatomii człowieka, zapozna z zagrożonymi wyginięciem gatunkami zwierząt na całym świecie, pozwoli odkryć przyrodnicze i cywilizacyjne cuda świata, kosmos lub prehistoryczne gatunki dinozaurów. W każdej układance znajdują się (w zależności od układanki): karty do nauki różnych części ludzkiego ciała, dostępne w 12 językach (również w języku polskim), lub 50 kartonowych figurek 3D, przedstawiających odpowiednio: zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt, przyrodnicze cuda i zabytki świata, lub dinozaury. Figurkami można się również bawić samodzielnie. W komplecie znajduje się też plakat, który należy ułożyć z puzzli, załączona jest również wartościowa broszura w języku polskim z nazwami i informacjami na temat – w zależności od układanki – przedstawionych na układance i figurkach gatunków zwierząt, dinozaurów, oraz miejsc na świecie i obiektów otaczającego nas wszechświata. Dzięki temu dziecko nie tylko świetnie się bawi przy układaniu puzzli, ale też otrzyma solidną dawkę wartościowej wiedzy, podaną w przystępny dla niego sposób i przepięknej formie.

Zabawka rozwija:

  • umiejętność budowania i projektowania
  • pamięć i koncentrację

Puzzle zostały wykonane z trwałego kartonu. Zaprojektowane we Francji i zapakowane w estetyczne kartonowe pudełko, idealnie nadają się na prezent.

W skład serii wchodzą:

1. Gigantyczne puzzle edukacyjne Ciało człowieka 50, 75 i 100 elementów 5 + -

Puzzle edukacyjne Ciało człowieka to układanka edukacyjna, która nauczy dziecko podstaw anatomii, w tym nie tylko zewnętrznych części ciała, ale także organów i kości człowieka. Zestaw zawiera trzy gigantyczne (o wysokości 1 metra!) układanki w kształcie ludzkiej postaci:

  • 50-elementową, dwustronną, przedstawiającą z jednej strony chłopca, a z drugiej dziewczynkę o różnych odcieniach skóry,
  • 75-elementową, z grafiką organów wewnętrznych oraz
  • 100-elementową, fluorescencyjną (świeci w ciemności), przedstawiającą ludzki szkielet.

Puzzle po ułożeniu mają 1 metr wysokości, co pomaga dzieciom lepiej zrozumieć budowę ich ciała. W komplecie znajdują się karty pomocnicze do nauki różnych części ludzkiego ciała, dostępne w 12 językach: francuskim, angielskim, niemieckim, holenderskim, rosyjskim, hiszpańskim, portugalskim, katalońskim, baskijskim, słowackim, czeskim i polskim!

2. Puzzle edukacyjne z figurkami 3D Zagrożone gatunki zwierząt 200 elementów 6+, Janod

Puzzle edukacyjne Zagrożone gatunki składają się z 200 elementów, które po ułożeniu tworzą wielką mapę świata, przedstawiającą zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt na całej kuli ziemskiej. Ułożony obrazek ma wymiary 99 x 69 cm. Dodatkowo w zestawie jest 50 kartonowych figurek zwierząt z mapy. Każda figurka ma podstawkę, dzięki czemu można ją postawić we właściwym miejscu na mapie, odpowiednio do rejonu występowania danego gatunku. Figurkami można się również bawić samodzielnie. W komplecie znajduje się też plakat, który należy ułożyć z puzzli, załączona jest również broszura w kilku językach oraz broszura w języku polskim z nazwami i informacjami na temat danego gatunku. Dzięki temu dziecko nie tylko wykona zadanie, ale też pozna bliżej wiele wyjątkowych zwierząt.

3. Puzzle edukacyjne z figurkami 3D Cuda świata 350 elementów 7 +, Janod

Puzzle edukacyjne Zabytki i cuda świata francuskiej marki JANOD składają się z 350 elementów, które po ułożeniu tworzą wielką mapę, prezentującą najbardziej niezwykłe rzeczy, jakie można zobaczyć na świecie, zarówno te, stworzone przez naturę, jak i człowieka. Z jednej strony znajdziemy wśród nich m. in. najwyższy szczyt świata Mount Everest, ogromny wodospad lasu podzwrotnikowego Iguazu, japońską górę Fudżi czy islandzki gejzer Strokkur, a z drugiej - londyński Big Ben, Wielki Mur Chiński, Kolej Transsyberyjską, Machu Picchu w Peru, czy pomnik Małej Syrenki w Kopenhadze. Ułożony obrazek ma wymiary 99 x 69 cm. Dodatkowo w zestawie jest 50 kartonowych figurek z cudami i zabytkami świata. Każda figurka ma podstawkę, dzięki czemu można ją postawić we właściwym miejscu na mapie. Figurkami można się również bawić samodzielnie. W komplecie znajduje się też plakat, który należy ułożyć z puzzli, załączona jest również broszura w kilku językach oraz broszura w języku polskim z nazwami i niezbędnymi informacjami o każdym z tych niezwykłych miejsc. Dzięki temu dziecko nie tylko wykona zadanie, ale też pozna bliżej wiele wyjątkowych obiektów.

4. Puzzle edukacyjne z figurkami 3D Dinozaury 200 elementów 6+, Janod

Puzzle edukacyjne Dinozaury francuskiej marki JANOD składają się z 200 elementów, które po ułożeniu tworzą wielką mapę świata, prezentującą różne gatunki dinozaurów, jakie na nim żyły. Ułożony obrazek ma wymiary 99 x 69 cm. Dodatkowo w zestawie jest 50 kartonowych figurek dinozaurów z mapy. Każda figurka ma podstawkę, dzięki czemu można ją postawić we właściwym miejscu na mapie Figurkami można się również bawić samodzielnie. W komplecie znajduje się też plakat, który należy ułożyć z puzzli, załączona jest również broszura w kilku językach oraz broszura w języku polskim z nazwami i niezbędnymi informacjami o każdym z tych prehistorycznych stworzeń. Dzięki temu dziecko nie tylko wykona zadanie, ale też pozna bliżej wiele gatunków dinozaurów.

5. Puzzle edukacyjne Układ słoneczny 100 elementów 5+, Janod

Puzzle edukacyjne Układ słoneczny francuskiej marki JANOD składają się ze 100 elementów, które po ułożeniu tworzą obraz układu solarnego wraz z orbitami wokół słońca, na których znajdują się planety i inne obiekty kosmiczne, jak meteoryty, pojazdy czy astronauci. Po ułożeniu ilustracja ma wymiary 70 x 49 cm. W komplecie znajduje się też plakat z obrazkiem, który należy ułożyć z puzzli, załączona jest również broszura w kilku językach oraz broszura w języku polskim z informacjami o widocznych obiektach, dzięki czemu dziecko nie tylko wykona zadanie, ale też pozna najważniejsze elementy otaczającego je wszechświata.

https://janod.pl/product-pol-6441-Puzzle-edukacyjne-gigantyczne-Cialo-czlowieka-50-75-i-100-elementow-5-Janod.html?query_id=5

https://janod.pl/search.php?text=puzzle+edukacyjne+broszura