Reklama

Oświetlenie

Światło dla malucha to synonim bezpieczeństwa, komfortu i a dla nas, możliwość urządzenia przytulnego wnętrza. Ciepłe światło będzie świetnym asystentem i towarzyszem zasypiania. Nowoczesne, ledowe lampki, które nie wymagają zasilania prądem, dzieci łatwo włączą i wyłączą, a nawet mogą je zabrać ze sobą do łóżeczka. Ciekawym gadżetem są lampki, które jednocześnie pełnią funkcję głośników na bluetooth.

Zaciszne miejsce

Każdy z nas potrzebuje własnego miejsca, zakątka, w którym może być sam ze sobą, zaszyć się i zrelaksować. Taką przestrzenią może być tipi, kokon-huśtawka czy domek z papieru.

Często pufa, w którą można się zatopić, jak w miękką poduchę, może zamienić się w miejsce relaksu. Jeśli mieszkamy na małej przestrzeni, to takie akcesoria znacząco wpłyną na komfort malucha.

Samodzielność

Pokój dziecka można urządzić tak, aby dziecko samodzielnie sięgało po książki i zabawki. Będzie dumne ze swojej niezależności, jest też szansa, że pokocha czytanie i łatwiej da się nakłonić je do sprzątania zabawek. Możemy ustawić specjalne, niskie regały na książki, z których zachęcająco będą wyglądać barwne okładki. Zabawki zaś schowajmy w koszach, pudłach i kasetonach na zabawki.

Przestrzeń do zabawy

Czasem wystarczy rozłożyć na podłodze dywan, a stanie się on terenem do harców, wyścigów samochodów, spotkań lalek czy słodkiego nicnierobienia. Dla alergików wybierzmy dywany, które można prać w pralce. Niezwykłą przestrzenią do zabawy będzie dywan 3D, którego wgłębienia na ulice, wypukłe boiska, rzeki, domy czy parkingi, staną się integralna częścią pokoju. Możemy też rozłożyć silikonowe tory, aby podłoga zamieniła się w autostradę.