Kendama to pochodząca z Japonii zabawka zręcznościowa, która od lat cieszy się popularnością w USA i w Europie. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na potencjał, jaki w niej drzemie. Na pierwszy rzut oka zabawka wydaje się niepozorna, ale po wstępnym zapoznaniu okazuje się, że ilość sztuczek jest nieograniczona. Codziennie entuzjaści tej zabawki wpadają na nowe pomysły i kombinacje, osiągając coraz wyższe poziomy umiejętności.

Kendama trenuje wytrwałość, skupienie, a także koordynację ręka-oko. Poprawia również sprawność manualną. Można nią się bawić zarówno samemu, jak i w gronie przyjaciół, ponieważ istnieje bardzo wiele form rywalizacji oraz zabawy.

Kendama jest produktem ekologicznym i przyjaznym środowisku, ponieważ w całości wykonana jest z drewna. Gracze cenią kendamę za jej uniwersalność i niewielkie rozmiary, a rodzice za ciekawą, rozwijającą ich dzieci aktywność, która odciąga uwagę od bezproduktywnych zajęć przy komputerze czy smartfonie. Kendamą można bawić się już od około 6 roku życia w zależności od sprawności manualnej, a górna granica wiekowa praktycznie nie istnieje.

Prezentowany model POP jest flagowym modelem Kendam KROM, idealnym na początek przygody, ale oferta jest znacznie szersza i zróżnicowana. Kendamy różnią się ze względu na kształty (wyprofilowanie zabawki), a także malowanie (różne rozwiązania graficzne, ułatwiające kontrolę położenia otworu w kuli), czy też rodzaj drewna. Różnice te mają wpływ na łatwość wykonywania określonych sztuczek, a także na trwałość produktu.

więcej: https://miejskiesporty.pl/pol_m_Kendama-426.html