Nasze maty edukacyjne ha! ha! wyróżniają autorskie wzory od ilustratorki oraz bardzo różnorodne i kreatywne zastosowanie tych produktów.

Autorskie, wielowątkowe rysunki są tworzone ręcznie: rysunek po rysunku. Są w stylu Wyszukiwanek znanych do tej pory tylko z książek dla dzieci. 

Wzory pobudzają kreatywność i inspirują wyobraźnię dziecka. Rodzic wraz z dzieckiem lub samo dziecko, może wymyślać historyjki z bohaterami z rysunków oraz opowiadać bajki. Ćwiczy tym samym umiejętność opowiadania (budowanie zdań) i wzbogaca swój zasób słownictwa. Wzory są też idealne do nauki mowy i prostych zabaw logopedycznych (np. dźwiękonaśladowcze). Ilość wątków na wzorze zachęca do treningu spostrzegawczości poprzez wyszukiwanie elementów (wskazanych na przykład przez rodzica). Ćwiczenie koncentracji jest kolejną zaletą produktów, można bawić się poprzez np. zasłonięcie jakiegoś elementu i odgadnięcia co to za element (forma memo).

Maty edukacyjne mają format 100 cm x 150 cm, który posłuży bardzo długo. Zmieści sie na nim zarówno małe i starsze dziecko, ale też rodzic. Duży format pozwala na naukę i zabawy w ruchu, co jest naukowo potwierdzone, że mózg najlepiej uczy się w ruchu. Zatem nauka poprzez zabawę połączona z możliwościa poruszania się jest fantastyczną inwestycją w rozwój małego dziecka.

Wzory z mat zapraszają też do swobodnej zabawy z ulubionymi klockami, autkami czy figurkami. 

Maty edukacyjne w wersji outdoorowej są też świetne do zabaw sensorycznych z piaskiem czy trawą, gdyż bardzo łatwo się je czyści. Wzory zachęcają do wymyślania zabaw.

W zależności od wybranego wzoru otwierają się kolejne możliwości zabaw na matach edukacyjnych: Urodziny w Zoo to liczne aktywności ze zwierzętami: dopasowywanie figurek, ćwiczenie nazw po angielsku, poznawanie zwyczajów lub informacji o zwierzetach. Kraina w Liściach to świetny wzór do nauki poprzez zabawę np.: o emocjach (flagi z emocjami), planetach (są wszystkie planety układu słonecznego), liczenie (baloniki). To idealny wzór do tworzenia chmurek komiksowych. Wzór #dzikiedzieci to inspiracja do odkrywania zabaw blisko natury, ale też nauka o porach roku: ubrania, pogoda, aktywności w danym okresie roku.

To co wyróżnia markę ha! ha! to udostępnianie rodzicom poprzez e-sklep gotowych materiałów typu DIY do pobrania, a także ogrom inspiracji do wyżej wymieniowych aktywności (bajki do opowiadania i zabawy).

To produkty, które idealnie sprawdzą się w domowych warunkach, ale i przedszkolnych.

Maty edukacyjne dostępne są w wersjach: 1. Outdoorowa, z wodoodpornym spodem i materiałem matteo, który jest bardzo wytrzymały (w opcji wykończenia z wypustką). 2. Wersja miękka na bawełnie z velvetem gładkim, dedykowana do wnętrz. Szyte z certyfikowanych materiałów, w Polsce. Można je prać w pralce. Prasowanie w zależności od wykończenia zalecane wg informacji na stronie produktu. Produkty szyte głównie na indywidualne zamówienie.

https://haha.com.pl/produkt/mata-edukacyjna-duza/