Zabawa polega na układaniu na planszy z tłem magnesów o różnych kształtach, które dziecko może łączyć, tworząc postaci (ludzi i zwierząt), pojazdy, całe scenerie do historii, a nawet uczyć się pisać czy zegarka. Magnesy można układać zarówno na bazie dołączonych kart z ilustracjami, na których można się wzorować, pozwalają one również na układanie wymyślonych przez siebie konstrukcji. Układanka daje wiele możliwości kreacji. Jest pięknie wykonana, co dodatkowo rozbudza zmysł artystyczny, ćwiczy logiczne myślenie oraz sprawność manualną u dziecka.

Zabawka rozwija:

  • umiejętność budowania i projektowania
  • małą motorykę

Opakowanie wykonane jest ze sztywnego kartonu w formie książki. Plansza magnetyczna jest jednocześnie wewnętrzną stroną okładki. Dwie przegródki wewnątrz pomagają utrzymać porządek w magnesach i kartach. Całość prezentuje się bardzo estetycznie i doskonale nadaje się na prezent.

Cała kolekcja składa się z 15 układanek o różnorodnej tematyce (m. in. Zwierzęta, Pojazdy, Śmieszne buzie, Kostiumy, Nauka zegarka, Pory roku, Kształty). W 2021 roku kolekcja Magnetibooków poszerzyła się o 4 nowe, rewelacyjne wzory: Dinozaury, Kosmos, Baśnie i Puzzle zwierzątka.

W skład kolekcji wchodzą m. in.:

Magnetibook Kosmos - zawiera 52 magnesy (utrzymane w czerwono - biało - niebieskiej kolorystyce), które stanowią części składowe do stworzenia pojazdów kosmicznych, astronautów, rakiet, satelit i innych elementów pozaziemskiej przestrzeni oraz 18 kart z ilustracjami, na których można się wzorować przy tworzeniu własnych kosmicznych historii. Magnesy pozwalają również na układanie wymyślonych przez siebie konstrukcji. To świetna rozrywka dla małych miłośników kosmosu, a także wszystkich twórczych dzieci.

Magnetibook Zwierzęta - zawiera 30 kolorowych magnesów z elementami ciała zwierząt oraz 10 kart ze zwierzętami, które można stworzyć przy ich użyciu. 

Magnetibook Pojazdy zawiera 50 kolorowych magnesów z elementami różnego rodzaju środków transportu, m.in. koparki czy wozu strażackiego oraz 18 kart z przykładowymi ilustracjami pojazdów, które można stworzyć z magnesów.