Drewniane zabawki z serii Essentiel są idealnym wstępem do nauki kolorów, liczenia, rozpoznawania kształtów, ciężaru, a nawet bardziej „zaawansowanej” matematyki, jak ułamki czy objętości. A także do nauki pisania i nauki o czasie. Układanki i zestawy z tej serii pozwalają rozwijać u dziecka wiele kluczowych umiejętności, m.in. rozpoznawanie sekwencji, koncentrację, spostrzegawczość i cierpliwość. Intensywne kolory i proste formy ułatwiają dziecku naukę.

Zabawki edukacyjne marki Janod wyróżniają niebanalne rozwiązania, wysoka jakość materiałów i precyzyjne wykonanie. Podczas beztroskiej zabawy rozwijają zmysły dziecka i wspomagają jego rozwój dzięki mnogości funkcji. Służą ćwiczeniu adekwatnych na danym etapie umiejętności, jak motoryka dłoni czy kojarzenie kształtów i kolorów.

Zabawki rozwijają:

  • małą motorykę
  • odkrywanie i eksperymentowanie
  • umiejętność obserwacji
  • czytanie, pisanie, liczenie

Każda zabawka ma wyjątkowy, estetyczny design i wspiera potrzeby poznawcze maluchów na kolejnych etapach rozwoju. Essentiel zostały zaprojektowane we Francji. 

W skład serii wchodzą m. in.

Dwustronne plansze do nauki pisania - w ciekawy sposób pomagają dziecku opanować rozpoznawanie wielkich i małych liter, są także pomocne w nauce czytania i pisania. W skład zestawu wchodzi 28 grubych kart z solidnego kartonu, na których po jednej stronie znajdują się szorstkie w dotyku litery wraz ze strzałkami, wskazującymi kierunek ruchu paluszków dziecka, uczącego się ich kształtów, po drugiej zaś – linijki z literkami do rysowania zmywalnym markerem (w zestawie). W komplecie jest także minigąbka do zmywania markera i drewniane pudełko do przechowywania plansz wraz z korytkiem na gąbkę.

Sorter z kluczykami - jest pomysłowym wstępem do nauki kształtów i kolorów. Pomaga rozwijać u dziecka wiele kluczowych umiejętności, m.in. rozróżnianie barw i figur, koncentrację, spostrzegawczość i cierpliwość. W skład zestawu wchodzi pudełko - sorter z trzema przegrodami, posiadającymi zamykane drzwiczki. Można je otworzyć poprzez przekręcenie w nich właściwego klucza, wybranego z 3 dołączonych do zestawu. Kolorem i kształtem odpowiadają one figurom na sorterze. Intensywne odcienie i proste formy ułatwiają dziecku naukę oraz dopasowanie narzędzi do właściwych drzwiczek, za którymi ukryte są stosowne bryły. Do zestawu dołączony jest także zamykany na magnes sznurkowy breloczek na kluczyki. Zabawka w czytelny dla dziecka sposób objaśnia podstawy geometrii.

Drewniana układanka Sortowanie kolorów - jest wstępem do nauki rozpoznawania barw podstawowych. Pomaga również rozwijać u dziecka wiele kluczowych umiejętności, m.in. rozpoznawanie sekwencji, koncentrację, spostrzegawczość i cierpliwość. W skład zestawu wchodzi półeczka - sorter z czterema przeźroczystymi naczynkami, w których należy umieszczać drewniane krążki w odpowiednich kolorach. Klocki można układać odpowiednio do barwy obwódki wokół naczynka, zgodnie z rysunkami na załączonych kartach poleceń (jest ich 6) lub tworzyć z nich własne konfiguracje. Intensywne kolory i proste formy ułatwiają dziecku naukę.

wiecej: https://janod.pl/search.php?text=essentiel