Reklama

Najlepszym przyjacielem dzieci jest miś. Można utulić go, kiedy jest smutno, zabrać w każde miejsce, zwierzyć się z najskrytszych sekretów. Misia dobrze jest mieć przy sobie podczas snu, ponieważ jest najlepszym obrońcą przed nocnymi koszmarami.

Pani Joanna powołuje do życia piękne, niepowtarzalne, kolorowe, ręcznie wykonane szmaciane, pluszowe misie. Pasja artystki zrodziła się przypadkiem. "Wszystko zaczęło się od jednego małego misia, którego uratowałam z kosza w sklepie z używaną odzieżą. Mieścił się w dłoniach, uszyty był z pięknej tkaniny w fioletowe groszki i nie miał jednej rączki. Taki uszkodzony leżał i czekał... być może czekał na mnie. Któregoś dnia postanowiłam uszyć towarzystwo dla mojego uratowanego misia i przepadłam. Zakochałam się w ich oczach, noskach i uszach. Od tego momentu świat moich misiów powiększa się." - opowiada Pani Joanna.

zabawki ręcznie szyte

Każdy miś jest jedyny i niepowtarzalny, ma imię, duszę i jest skory do zabawy. "Myślę, że największą atrakcją misiów jest ich różnorodność i prosta forma. Zauważyłam, że dzieci w mgnieniu oka, bawiąc się nimi odgadują to, co jest w nich ukryte. Ten miś jest poważny, a ten szalony. Ten wymaga by do niego mówić poważnie, a ten jest skory do zabawy. To wyjątkowo miły widok dla mnie. Przyglądać się, jak misie zaczynają żyć swoim życiem. Wchodzą w reakcję ze światem małych dzieci." - dodaje artystka.

zabawki ręcznie szyte

Misie powstają z różnorodnych, kolorowych tkanin, mają wyhaftowane noski, uśmiechy, oczka. Każdy miś ma łatwo poruszające się rączki i nóżki, co ułatwia zabawę.

"Nieużywana już bluzka, spodenki, z których wyrósł mój syn, skrawek materiału, który porzuciła moja córka, rękaw męskiej koszuli męża. Łączę je, wycinam. Obmyślam wielkość nóżek i rączek. Kształtuję uszy. Haftuję oczy, nos, buzie. Do tego dorzucam moje troski i przemyślenia i tak rodzi się miś, miś, który jest częścią mnie." - opowiada autorka.

zabawki ręcznie szyte

Pani Joanna może stworzyć niepowtarzalnego misia, który przypomni coś szczególnego. "Jeżeli Twoje dziecko wyrosło już z sukienki, którą lubiło, nie wyrzucaj jej. Mały miś, może być miłą zabawką, która pomoże wam pamiętać czas, który już minął." - dodaje pani Joanna. Misie powołane do życia przez artystkę maja duszę, są tworzone z pasją i wielkim sercem. "Ostatnio bliska mi osoba zapytała się, po co szyję te misie?

Zawsze byłam osobą, która uważała, że zabawki mają duszę. Misie mają jej wyjątkowo dużo. Może dlatego lubię je szyć!" - dodaje autorka. Nigdy nie wiadomo jaki miś zostanie wykonany przez Panią Joannę. "Nigdy nie mam wpływu na to, jaki miś powstanie. Każdy z nich rodzi się dzięki mnie, ale jakby samodzielnie. Owszem, wybór tkaniny, kształt, pyszczek to moje pomysły, ale gdy miś się rodzi, zawsze mam wrażenie, że powstał samodzielnie. Ja mu w tym pomagam. Naprawdę trudno to wytłumaczyć. Każdy miś to jakby przyjaciel, który pojawił się w moim świecie. W świecie ludzi!" - dodaje artystka.

misie ręcznie robione

Wśród ręcznie wykonanych misiów Pani Joanny możemy znaleźć "Zlutosława" całego z błękitno - białej kratki, z uśmiechem od ucha do ucha i rozbawionym spojrzeniem. Miś jest skory do figli i kiedy na niego spojrzymy, od razu poprawia się nam humor.

Klemens misie ręcznie robione

"Klemens" to mały rozrabiaka, który umili każdą chwilę. Ma śliczne niebieskie oczka i oszałamiający uśmiech. Jest bardzo przyjacielski i można powierzyć mu każdy sekret.

misie recznie szyte

Natomiast "Różaneczka" jest różową misią, bardzo miłą i przyjacielską. Na pewno będzie wierną przyjaciółką i powiernicą najskrytszych sekretów.

misie ręcznie robione

"Uszat" z kolei to niezwykle zabawny miś o wielkich kwiecistych uszach. Każda część misiowego ciała ma inny deseń, co sprawia, że "Uszat" jest niepowtarzalny.

zabawki ręcznie szyte

"Luiza" to piękna różowa misia z pomarańczowymi uszkami, a "Zdusia" jest ślicznym małym " niedźwiadkiem", który grzecznie przycupnął i czeka na swojego nowego właściciela. "Psia Kość" jest małym niebieskim misiakiem o pięknym uśmiechu i malutkim żółtym nosku. W wielkiej misiowej rodzinie czeka wiele uroczych zabawek, które zapraszają do wspólnej zabawy.

Zapraszamy do odwiedzenia tego niepowtarzalnego miejsca http://szmacianemisie.blogspot.com/.