Reklama

Można w nią grać  na trzy sposoby: kolorami, obrazkami lub liczbami. Zasady gry są proste. Łamigłówka polega na takim umieszczeniu płytek, aby powtarzały się tylko raz w każdym wierszu i kolumnie. Gra dla dzieci posiada 48 szt. łamigłówek podzielonych na różne stopnie trudności.

Dziecko ma możliwość w szybki sposób nauczenia się zasad jakimi rządzi się ta gra. Plansze z łamigłówkami (48 szt.) podzielono według stopnia trudności: od najprostszych dla początkujących i najmłodszych dzieci do trudnych, przeznaczonych dla bardziej zaawansowanych graczy. Łatwiejsze łamigłówki znajdują się na mniejszych, 16-polowych planszach, natomiast łamigłówki stanowiące większe wyzwanie umieszczono planszach, składających się z 36 pól.

Sudoku jest fascynującą grą umysłową dość łatwą do opanowania. Stanowi świetną formę spędzania czasu rodziców razem z dziećmi, starszych dzieci z młodszymi. Sprawdzi się też w samodzielnych rozgrywkach.

Jednak prawdziwe wyzwanie stanowi rywalizacja pomiędzy 2 czy 4 graczami i tak jest w naszym przypadku !!!

Moje dzieci  (4 lat i 5,5 lat) bardzo lubią tę grę, więc dość często po nią sięgamy, zwłaszcza gdy na dworze pada deszcz.

Gra sudoku junior jest przeznaczona dla dzieci od lat 4 do 10, ilość graczy od 1 do 4.

Mama Uli i Frania