Reklama

Prostota, funkcjonalność, naturalność – to tylko część zalet stylu skandynawskiego, który na dobre zadomowił się w naszych wnętrzach. Ten niezwykle modny ostatnio trend sprawdzi się doskonale podczas urządzania pokoju dla malucha, zarówno dla niemowlaka, jak też dla starszego dziecka. Czemu zawdzięcza swoją popularność?

Bliżej natury

Miłośnicy modnego dziś stylu „eko” będą zachwyceni skandynawskimi trendami w wystroju wnętrz. Meble oraz inne akcesoria są ekonomiczne i powstają z ekologicznych materiałów , nie musimy więc obawiać się ani zanieczyszczenia środowiska naturalnego, ani zbytniego nadwerężenia domowego budżetu. Motywy inspirowane przyrodą są wszechobecne w skandynawskim wzornictwie – rośliny, zwierzęta, naturalne surowce stanowią nieodłączny element dekoracji. Dzięki temu maluch od najmłodszych lat uczy się wrażliwości na piękno otaczającego nas świata. Kolorowe ozdoby rozweselą pokój, mogą także pełnić funkcję edukacyjną i stanowić świetne źródło inspiracji do rozmów na temat wspólnego dbania o środowisko czy problemów płynących z jego zanieczyszczenia.

 

Agnieszka Plesiak - architekt wnętrz
Architekt Wnętrz z ponad 10-letnim doświadczeniem w pracy dla międzynarodowych klientów oraz biur architektonicznych takich jak PM Group-Global, Devereux Architects oraz E.G.Pettit.